TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FITNESS ve BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİ

2014-10-10 19:35:00
Değerli Büyüğümüz,Hocamız Sayın Yılmaz DİNKÇİ vefat etmiştir.Kendisine Allah'dan rahmet;kederli Ailesine sabır diliyorum.
Federasyon Başkanı
Niyazi KURT
Devamını oku

2014 MALİ GENEL KURUL

2014-10-09 15:18:00
ÖNEMLİ DUYURU
 2014 MALİ GENEL KURULDA OY KULLANACAK OLAN DELEGE İSİMLERİ BAYRAM NEDENİ İLE 13.10.2014 PAZARTESİ SAAT 17:00 YE KADAR UZATILMIŞTIR.
Federasyon Başkanı

NİYAZİ KURT
Devamını oku

Mübarek Kurban Bayramı Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun

2014-10-02 14:14:00
Tüm Müslüman Aleminin ve Camiamızın Mübarek Kurban Bayramını Kutluyorum.
Federasyon Başkanı
Niyazi KURT
Devamını oku

ÖNEMLİ DUYURU

2014-09-30 15:30:00
ÖNEMLİ DUYURU
 
              Federasyonumuzun Mali Genel Kurulu 27-28 Kasım 2014 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.
Kulüpler; Yönetim Kurulu kararı ile belirledikleri delegelerinin isimlerini Yönetim Kurulu Kararı ile birlikte en geç 10 gün içerisinde Federasyona bildirmeleri gerekmektedir.
Kulüp Delegelerinin; Faal Sporcu, Faal Hakem, Faal Antrenör olamayacağına ve Listelerin İnternet Sitesinden yayınlandıktan sonra delege değişimi yapılmayacağına önemle dikkat edilmesi gerekmektedir.
              Bilgilerinizi önemle rica ederim.
NİYAZİ KURT
Federasyon Başkanı
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS FEDERASYONU OLAĞAN GENEL KURUL DELEGE LİSTESİ
(27-28 Kasım 2014)
Sıra no KULÜBÜN ADI İLİ KULÜP DELEGE SAYISI
1 ATLETİK SPOR KULÜBÜ ADANA 4
2 GOLDEN LİFE SPOR KULÜBÜ ADANA 1
3 HERKÜL SPOR KULÜBÜ ADANA 1
4 LİFE FİTNESS ADANA 1
5 NATUREL FORM ADANA 1
6 SÜPER POVERSPOR KULÜBÜ ADANA 1
7 ADIYAMAN İL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ        ADIYAMAN 1
8 BELEDİYE SPOR KULÜBÜ AMASYA 2
9 ALTUN POLAT SPOR ANKARA 1
10 ANKARA V.G. FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ SP.K. ANKARA 4
11 ANKARA BAŞKENT VÜC. GEL. BİLEK. GÜR. S.K. ANKARA 1
12 BODY İHTİSAS SPOR KULÜBÜ ANKARA 1
13 CÖMERT SPOR KULÜBÜ ANKARA 1
14 KÜÇÜKLER VÜCUT GELİŞTİRME ANKARA 2
15 YENİ BAŞKENT SPOR KULÜBÜ ANKARA 1
16 ANTALYA GENÇLİK SPOR KULÜBÜ ANTALYA 4
17 KUŞADASI GENÇLİK AYDIN 1
18 SÖKE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ AYDIN 1
19 BALIKESİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ BALIKESİR 1
20 BANDIRMA AİKİDO SPOR KULÜBÜ BALIKESİR 1
21 ŞAHİN SPOR KULÜBÜ BALIKESİR 1
22 BATMAN GENÇLİK SPOR KULÜBÜ BATMAN 1
23 BAŞARAN BİLEK GÜREŞİ SPOR KULÜBÜ BAYBURT 3
24 GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ BAYBURT 2
25 KOĞUKÇINAR SPOR KULÜBÜ BURSA 1
26 İNEGÖL KAFKAS GENÇLİK SPOR KULÜBÜ BURSA 1
27 ÇANKIRI VADİ SPOR KULÜBÜ ÇANKIRI 1
28 BAHAR GENÇLİK SPOR ÇORUM 2
29 ÇORUM GENÇLİK SPOR İL ÇORUM 2
30 SORİSA SPOR KULÜBÜ DENİZLİ 4
31 AKTİF GENÇLİK SPOR KULÜBÜ DİYARBAKIR 1
32 REYNA V.G. VE FİTNESS BİLEK GÜREŞİ SP.K. DİYARBAKIR 3
33 ALBAYRAK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DÜZCE 2
34 DÜZCE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ DÜZCE 1
35 KRAL SPOR KULÜBÜ ERZURUM 1
36 ES SPOR KULÜBÜ ESKİŞEHİR 2
37 ESJİM SPOR KULÜBÜ ESKİŞEHİR 1
38 ESKİŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ESKİŞEHİR 3
39 ESKİŞEHİR JUDO İHTİSAS SPOR KULÜBÜ ESKİŞEHİR 1
40 LİDER SPOR KULÜBÜ ESKİŞEHİR 2
41 ŞAHİN SPOR KULÜBÜ ESKİŞEHİR 1
42 GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 1
43 ŞEHİTKAMİL BELEDİYE SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 3
44 YAKUP CİN SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 4
45 GÜMÜŞHANE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GÜMÜŞHANE 3
46 TEKKE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GÜMÜŞHANE 1
47 KANAL JİMNASTİK SPOR KULÜBÜ HATAY 2
48 ARTUKBEY İ.Ö.O. GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ İSTANBUL 1
49 AVCILAR YILDIRIM SPOR İSTANBUL 1
50 BEYKOZ BELEDİYESİ GENÇLİK VE SP. KLB. İSTANBUL 1
51 ECE SPOR KULÜBÜ İSTANBUL 2
52 GAZİOSMANPAŞA AYDIN SPOR İSTANBUL 1
53 İSTANBUL GENÇLİK SPOR KULÜBÜ İSTANBUL 1
54 GÜNGÖREN MASİST VÜCUT GEL. İHT. İSTANBUL 5
55 İSTANBUL GÜNAÇTI BİLEK GÜREŞİ SP. KLB. İSTANBUL 4
56 BOYRAZ ULUSLAR ARASI B.G.(MB POWERNEXT) SPOR KULÜBÜ İSTANBUL 3
57 ÖNCÜ SPOR İSTANBUL 1
58 ÖZEL VİP SPOR İSTANBUL 1
59 ÖZLEM SPOR İSTANBUL 3
60 UYGUR SPOR İSTANBUL 1
61 ZİNDE GENÇLİK VE İZCİLİK SPOR KULÜBÜ İSTANBUL 1
62 AKDENİZ SPOR İZMİR 1
63 ERSOY BODY İZMİR 3
64 PİRAMİT V.G. İZMİR 2
65 ZUHAL FİTNESS İZMİR 1
66 GENÇLİK SPOR KULÜBÜ KİLİS 2
67 GÖNÜLLÜLER GENÇLİK SPOR KÜLÜBÜ KİLİS 2
68 MEHMET ZELZELE FEN LİSESİ KİLİS 1
69 YAŞAM SANAT SPOR VE KÜLTÜR DERNEĞİ KİLİS 1
70 DARICA İDEAL İHTİSAS SPOR KULÜBÜ KOCAELİ 1
71 KOCAELİ B.ŞEHİR BELEDİYE KAĞIT SPOR KULÜBÜ KOCAELİ 2
72 KOCAELİ FOKİ HALTER VE BİLEK GÜREŞİ SPOR KULÜBÜ KOCAELİ 1
73 KONYA MERAM BELEDİYESPOR KONYA 1
74 İL ÖZEL İDARE SPOR KULÜBÜ KONYA 2
75 MALATYA GENÇLİK SPOR MALATYA 1
76 ZİRVE SPOR MALATYA 1
77 ŞAFAK SPOR KULÜBÜ MANİSA 1
78 MERSİN ELİT SPOR MERSİN 1
79 BODRUM BEL. BODRUM SPOR KULÜBÜ MUĞLA 1
80 SAKARYA GENÇLİK MERKEZİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ SAKARYA 1
81 SAMSUN KEYDER GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ SAMSUN 2
82 SİVAS BODY SPOR KULÜBÜ SİVAS 1
83 ANADOLU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ŞANLIURFA 1
84 EDESSA BİLEK GÜREŞİ SPOR KULÜBÜ ŞANLIURFA 5
85 ŞANLIURFA ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ SPOR KULÜBÜ ŞANLIURFA 1
86 TRABZON BELEDİYE SPOR KULÜBÜ TRABZON 1
87 YALOVA BİLEK GÜREŞİ SPOR KULÜBÜ YALOVA 5
88 YILDIZ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ZONGULDAK 2
 
Devamını oku

Mübarek Ramazan Bayramı Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun

2014-07-25 09:10:00
Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

Federasyon Başkanı
Niyazi KURT
Devamını oku

TÜM İSLAM ALEMİNİN VE CAMİAMIZIN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.

2014-07-23 09:10:00
TÜM İSLAM ALEMİNİN VE CAMİAMIZIN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.
                                                                   
NİYAZİ KURT
Devamını oku

BİLEK GÜREŞİ CAMİASININ DİKKATİNE !!!

2014-07-07 20:01:00
BİLEK   GÜREŞİ  CAMİASININ   DİKKATİNE  !!!
 
      14-21  EYLÜL  2014 TARİHLERİ ARASINDA  LİTVANYA DA YAPILACAK OLAN  DÜNYA  BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINA, FEDERASYONUMUZ İMKANLARI İLE KATILACAK TAKIM BELİRLENMİŞ OLUP ;  18 YAŞ ALTI -21 YAŞ ALTI – MASTERLER KATAGORİLERİNDE MADALYA ALANLAR – BÜYÜK BAYANLARDA İLK 4 E – BÜYÜK ERKEKLERDE İLK 6 YA KALANLARDAN OLUŞMAKTADIR.      
  A-    2014 MART AYINDA YAPILAN TÜRKİYE BİLEK GÜREŞİ  ŞAMPİYONASINDA SIKLET VE KATAGORİLERİNDE  İLK 3 E GİREREK MADALYA  ALAN SPORCULARIMIZ  KENDİ VEYA SPONSOR ARACILIĞI İLE FEDERASYONUMUZA KATKI    PAYI YATIRARAK  MİLLİ TAKIMA DAHİL OLABİLİRLER .  İLK ÜÇTE YER  ALMAYAN HİÇBİR SPORCU MİLLİ TAKIMA ALINMAYACAKTIR. (  KATKI PAYI ÜCRETİ  2200 TL  DİR. )
  B-     2014 AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILIP ,FEDERASYONUN DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN BELİRLEDİĞİ KRİTERE UYMADIKLARI İÇİN ,MİLLİ TAKIM KADROSUNA ALINMAYAN  SPORCULARIMIZ İÇİN BELİRLENEN KATKI PAYI  İSE,    BU SPORCULARIMIZ DAHA ÖNCE MİLLİ TAKIM EŞOFMANI  ALDIKLARI İÇİN (  KATKI PAYI ÜCRETİ     1950 TL DİR.  )

SON MÜRACAAT  TARİHİ  18 TEMMUZ 2014 CUMA
MÜRACAAT  ;  İSMAİL KURT   0 542 808 20 30
Devamını oku

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİ

2014-06-17 09:00:00
Başkan Yardımcımız Sayın Sait AKDAĞ' ın Annesi Vefat etmiştir..Bu acılı gününüzde acınızı paylaşıyor Allahtan rahmet, kederli Ailesine sabırlar diliyoruz..

 
Devamını oku

MİLLİ SPORCULARIMIZIN DİKKATİNE 12-06-2014

2014-06-12 00:00:00
Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunulmak ve Federasyon arşivlerinde saklanmak üzere acilen ekteki formları eksiksiz doldurarak,  gulsenakgul1@hotmail.com mailine  gönderilmesi gerekmektedir.

Not: Bu formları bu güne kadar Milli Olan herkes dolduracaktır.

Milli Sporcu Aktif Pasif Formu İNDİR

Milli Sporcu Sağlık Muayene Formu İNDİR
Devamını oku

2014 YILI BİLEK GÜREŞİ AZERBAYCAN MİLLİ TAKIM SONUÇLARI

2014-05-26 11:00:00

Azerbaycana Giden Milli Sporcularımıza Başarılar Dileriz.
 
 
18-25 MAYIS 2014 AZERBAYCAN AVRUPA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI    
TÜRK MİLLİ TAKIM LİSTESİ  
          Sol Sağ    
1 BURCU KORKMAZ İSTANBUL GENÇ BAYAN 45 1 1 F  
2 GÜLHAN BİLGİÇ DÜZCE GENÇ BAYAN 50 1 1 F  
3 SÜMEYYE KANİK ANKARA GENÇ BAYAN 50 4 4    
4 ÜMRAN KESER ESKİŞEHİR GENÇ BAYAN 55 2 2 F  
5 SABAHAT MELİKE ELİTOK İSTANBUL GENÇ BAYAN 55 4 1 U  
6 EBRU EREN BOZKURT KİLİS GENÇ BAYAN 60 3 4 F  
7 BİLGE KISA ESKİŞEHİR GENÇ BAYAN 60 4 5    
8 BEYZANUR AVCI İSTANBUL GENÇ BAYAN 65 4 1 F  
9 GÜLSEREN ARSLAN ADANA GENÇ BAYAN 65 5 4    
10 AYŞE KÜBRA YENİLER ESKİŞEHİR GENÇ BAYAN 70 2 3 F  
11 FEHİME TUĞÇENUR KURT KİLİS GENÇ BAYAN 70 3 2 F  
12 IRMAK ÖZER KOCAELİ GENÇ BAYAN 70+ 4 4 U  
13 ÇİLEM DEMİRHAN ADANA GENÇ BAYAN 70+ 3 3 U  
14 MEHMET DÖNMEZ YALOVA GENÇ ERKEK 50 2   F  
15 ENES TALHA AY ÇANKIRI GENÇ ERKEK 50   2 U  
16 GÜRKAN BAL GÜMÜŞHANE GENÇ ERKEK 50   5    
17 HASAN TETİK YALOVA GENÇ ERKEK 50 3      
18 EMRE ALBAŞ YALOVA GENÇ ERKEK 55 1 1 F  
19 SEDAT ÇOLAK GÜMÜŞHANE GENÇ ERKEK 55 5      
20 MUHAMMED ENES COŞU ESKİŞEHİR GENÇ ERKEK 55   6    
21 HÜSEYİN ÖZKENT GAZİANTEP GENÇ ERKEK 60 5 6 F  
22 SEREN SEVEN YALOVA GENÇ ERKEK 60 7      
23 HÜSEYİN OKAN ESEN ÇANKIRI GENÇ ERKEK 60   8    
24 YUSUF FIRINCI İSTANBUL GENÇ ERKEK 65 5 8 F  
25 İBRAHİM HALİL AKANSEL KİLİS GENÇ ERKEK 65 8 7    
26 YUSUF FURKAN ÇAKMAK İSTANBUL GENÇ ERKEK 70 4   F  
27 ABDULLAH KAYAN İZMİR GENÇ ERKEK 70   8 U  
28 BERAT ÖZKAN KONYA GENÇ ERKEK 70 8      
29 MEHMET ÜRKÜT AFYON GENÇ ERKEK 70   4    
30 YUNUS KAYACI İSTANBUL GENÇ ERKEK 75 6 4 F  
31 EMRE ÇELİK SELEN YALOVA GENÇ ERKEK 75   5    
32 YASİR BAHADIR YALOVA GENÇ ERKEK 75 5      
33 OĞUZHAN KOÇAK KOCAELİ GENÇ ERKEK 80 3 2 F  
34 ALİ ÇOLAK ANTALYA GENÇ ERKEK 80 7      
35 ALİ DEMİRER YALOVA GENÇ ERKEK 80+ 3 2 F  
36 BERKER ERDOĞAN ANKARA GENÇ ERKEK 80+   5    
37 İBRAHİM BARAK ÇANKIRI GENÇ ERKEK 80+ 5      
38 YUSUF UÇAK KASTAMONU MASTER-BÜYÜK 70   6 F  
39 MÜKERREM AKGÜL İZMİR MASTER 70 9 7 U  
40 BİNALİ AKAN İSTANBUL MASTER 80   1 F  
41 DURSUN ÖNDER YALOVA MASTER  80 1   F  
42 OZAN TAHİR SEVGİLİOĞLU İSTANBUL MASTER 80 2 3    
43 CEM ŞENER İZMİR MASTER 90 2 4 U  
44 ATİLE KOÇAK KOCAELİ MASTER 100 4 4 F  
45 EYÜP AKKAYA İSTANBUL MASTER 100 9 5    
46 NUMAN DEMİRER YALOVA MASTER 100+ 2 3 F  
47 TUBA GÜL DELİHACIOĞLU KİLİS 21 YAG BAYAN 60 4 4 F  
48 AYŞE BÜYÜKBAŞ İZMİR 21 YAG BAYAN 60 5 5    
49 ŞEYMA AKSOY ADANA 21 YAG BAYAN 65 1   F  
50 EMİNE SÖZER ÇANKIRI 21 YAG BAYAN 65 5 4    
51 GÖNÜL YILDIRIM Ş.URFA 21 YAG BAYAN 70 5 4 F  
52 ÜMMET TORLAK GÜMÜŞHANE 21 YAG ERKEK 55   5 F  
53 MESUT YILMAZ GÜMÜŞHANE 21 YAG ERKEK 55 3   U  
54 ADEM BOZKURT GAZİANTEP 21 YAG ERKEK 55   3    
55 SERDAR GÖKCAN YALOVA 21 YAG ERKEK 55 5      
56 FATİH ÖZTÜRK İZMİR 21 YAG ERKEK 60 5 8 F  
57 İBRAHİM HALİL GÜLTEKİN Ş.URFA 21 YAG ERKEK 60 6      
58  DEMİRCAN GAZİANTEP 21 YAG ERKEK 60   7    
59 MUTLU TAŞKIN ANKARA 21 YAG ERKEK 65 5 4 U  
60 YUNUS EMRE DENİZ SAMSUN 21 YAG ERKEK 65 3 3 U  
61 FATİH AYDIN ÇANKIRI 21 YAG ERKEK 70 4 7 U  
62 HAMZA ZiYPAK İSTANBUL 21 YAG ERKEK 70 3 8 U  
63 CEMİL KARAKURT KİLİS 21 YAG ERKEK 75 9      
64 MİRZA BİLAL İSTANBUL 21 YAG ERKEK 75 1 1 F  
65 SADIK CENGİZ Ş.URFA 21 YAG ERKEK 75   11    
66 CEMRE CAN AKKAYA İSTANBUL 21 YAG ERKEK 80 8      
67 EMRAH OKÇU İSTANBUL 21 YAG ERKEK 80 2 6 F  
68 MURAT CAN ERİKLİ ADANA 21 YAG ERKEK 80   7    
69 BURHAN DUMLU İSTANBUL 21 YAG ERKEK 85 7 9 F  
70 ALİ İBRAHİM KARATAŞ ADANA 21 YAG ERKEK 85   7    
71 TAHA ÜSTÜNKAYA ESKİŞEHİR 21 YAG ERKEK 85 8      
72 ERTUĞRUL İPEK BAYBURT 21 YAG ERKEK 90 5 5 F  
73 HÜSEYİN KABLAN ADANA 21 YAG ERKEK 90 7 6    
74 EMİRHAN KAYMAK GÜMÜŞHANE 21 YAG ERKEK 90+ 6   F  
75 ENGİN CEM KAVCAR İZMİR 21 YAG ERKEK 90+ 9      
76 SEYİT ÖMER ÇELİK ESKİŞEHİR 21 YAG ERKEK 90+   6    
77 ABDULLAH SARIBAŞ GAZİANTEP 21 YAG ERKEK 90+   8 U  
78 İSMAİL KIZILAY ESKİŞEHİR BÜYÜK ERKEK 55 8 4 F  
79  NOYAN DİYARBAKIR BÜYÜK ERKEK 55        
80 İSMAİL ERCAN BAMYA Ş.URFA BÜYÜK ERKEK 60 3 11 F  
81 ÇETİN YILDIZ GÜMÜŞHANE BÜYÜK ERKEK 60 10   U  
82 MUSTAFA ARIĞ D.BAKIR BÜYÜK ERKEK 60   7    
83 ONUR ÖNDER YALOVA BÜYÜK ERKEK 65 10   F  
84 TOLGA ŞENER İZMİR BÜYÜK ERKEK 65 9 8    
85 BEKİR BOZKURT GAZİANTEP BÜYÜK ERKEK 65   5    
86 EVREN SERHAT ARSLAN ESKİŞEHİR BÜYÜK ERKEK 70 2 6 F  
87 ENGİN TERZİ YALOVA BÜYÜK ERKEK 70 5 7 F  
88 MEHMET ALİ YİĞİT GAZİANTEP BÜYÜK ERKEK 75 13 12    
89 DENİZ KAN KONYA BÜYÜK ERKEK 80 8 10 F  
90 RAHMAN KAYA SAMSUN  BÜYÜK ERKEK 80 3 5    
91 ÜNAL TÜRKER ANKARA BÜYÜK ERKEK 85 8 6 F  
92 SİNAN TÜRKER ANKARA BÜYÜK ERKEK 85 11 10    
93 ADEM AKDENİZ İSTANBUL BÜYÜK ERKEK 90 7 7 F  
94 SİNAN BAŞER YALOVA BÜYÜK ERKEK 90 13 9    
95 SAHİP ÇAĞLAR BAYBURT BÜYÜK ERKEK 100 7 6 F  
96 ALİ UĞUR Ş.URFA BÜYÜK ERKEK 100 9 11    
97 ENGİN ERDOĞAN ANKARA BÜYÜK ERKEK 110 12 7 F  
98 FERİT OSMANLI DENİZLİ BÜYÜK ERKEK 110+ 1 3 F  
99 AYŞE ARIKAN ESKİŞEHİR BÜYÜK BAYAN 50 6 7    
100 ESRA KİRAZ İSTANBUL BÜYÜK BAYAN 50 5 2 F  
101 SiGiTA TERZİ YALOVA BÜYÜK BAYAN 55 4 4 F  
102 DEMET AKSAY ÇANKIRI BÜYÜK BAYAN 55 7 5    
103 EMEL SALMAN ADANA BÜYÜK BAYAN 60 7 8    
104 ARZU KUŞLAR ESKİŞEHİR BÜYÜK BAYAN 60 3 2 F  
105 TUBA AYKAN ŞANLI URFA BÜYÜK BAYAN 70 7 7 F  
106 NURCİHAN GÖNÜL KOCAELİ BÜYÜK BAYAN 80+ 3 5 F  
                 
KATILAN ÜLKE SAYISI         26 U 18 BAYANLAR AVRUPA TAKIM 2.si
KATILAN SPORCU SAYISI 580 U 18 ERKEKLER AVRUPA TAKIM 3. si
ALTIN SAYISI 14 U 21 BAYANLAR AVRUPA TAKIM 4.sü
GÜMÜŞ SAYISI 15 U 21 ERKEKLER AVRUPA TAKIM 3.sü
BRONZ SAYISI 20 MASTERLAR  AVRUPA TAKIM 2.si
TOPLAM MADALYA SAYISI 49 BÜYÜK BAYANLAR AVRUPA TAKIM 4.sü
      BÜYÜK ERKEKLER AVRUPA TAKIM 6.sı
MADALYA ALAN SPORCU SAYISI  34 GENEL TOPLAMDA    AVRUPA 2.si
Devamını oku

SOMA MADEN FACİASI

2014-05-14 10:00:00
MANİSA Soma'da Meydana Gelen Elim Bir Facia Neticesinde Maden İşçilerini Kaybetmenin Derin Hüznünü Yaşıyoruz.Ölenlere Allah'tan Rahmet, Yaralılara Acil Şifalar, Milletimize Sabır ve Baş Sağlığı Diliyoruz.

 
Devamını oku

TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONU ŞEHMUZ URUBE AVRUPA YOLCUSU

2014-05-13 00:00:00
Türkiye Vücut geliştirme şampiyonu Şehmuz Urube, Avrupa Vücut şampiyonasına katılmak üzere İspanya’ya gidecek. Milli takım sporcusu , Avrupa Şampiyonası’nda derece almayı hedeflediğini söyledi.

Vücut geliştirme Türkiye şampiyonası master erkekler 49 yaş grubu ve 80 kiloda birinci olan Marmarisli Şehmuz Urube , milli takımla birlikte Avrupa şampiyonasına katılmak üzere yarın İspanya’ya gidiyor.

Avrupa Şampiyonası’na Marmaris’te hazırlanan sporcu ,13-18 Mayıs tarihlerinde İspanya’da yapılacak şampiyonadan iyi bir derece ile dönmeyi hedeflediğini açıkladı. Şehmuz Urube’nin bir sonraki hedefi ise dünya şampiyonasında başarı elde etmek.

Şampiyon sporcu, kamuoyunda vücut geliştirme sporuna yeterli ilginin gösterilmediğini belirterek, vücut geliştirme sporunun doping ve ölümlerle gündeme geldiğini kaydetti. Urube, vücut sporunun zor ve masraflı bir spor dalı olduğuna vurgu yaparak yetkililerden destek istedi.
Devamını oku

2014 AVRUPA ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM İSPANYA KAFİLESİ

2014-04-21 00:00:00
13 – 18  MAYIS  2014 Tarihleri  Arasında  İSPANYA da  Yapılacak  Bay – Bayan Vücut Geliştirme ve Fitness  Avrupa Şampiyonasına Katılacak  Türk  Milli  Takım  Kafilesi Listesi
 
 A  Büyük Erkekler Vücut Geliştirme
1- 70 kg   Cihan Doğuşcan Yüksek
2- 75 kg   Yetiş Alçöltekin
3- 80 kg   Ufuk Doğan
4- 85 kg   Volkan Yalvaç
5- 85kg    Mehmet Bükte
6- 95 kg    Serkan Kaya
Büyük Bayanlar Vücut Geliştirme
7- Zeynep  Aydın   ( açık sıklet )
Genç Erkekler Vücut Geliştirme
8-  -75 kg   Burak   Karasu
9-  + 75 kg   Barış Kıvrakdal
Master Erkekler 40- 49 Yaş Vücut Geliştirme
10-  70 kg  Ali İhsan Yüksekkaya
11-  80 kg    Şeymur Urebe
Master erkekler 50- 59  Yaş Vücut Geliştirme
12-  -80  kg  Mehmet  Didim
Master Erkekler 60 Yaş Üzeri Vücut Geliştirme
13- Abdülbaki  Köseahmetoğlu
14- Aziz  Ukşal (Kendi imkanlarıyla)
15- Oral Ozkaya  (Kendi imkanlarıyla)
B    Büyük Erkekler Klasik Vücut Geliştirme
16-   -1.68 cm  Davut Solmaz
17-  -1.71 cm  Onur  Kaya
18-  -1.75 cm   İlkay Beyga
19-  -1.80 cm   Doğuşcan Özhan
20-  +1.80 cm  Mete  Bektaş
Genç Erkekler  Klasik Vücut Geliştirme
21- Yaşar Nadi Gencer     ( açık sıklet)
22- Ebubekir Yücel          ( açık sıklet)   
Master Erkekler Klasik  Vücut Geliştirme
23- Mehmet Mete Yıldız                                               
C   Büyük  Bayanlar  Bikini
1-  -1.63  cm  Derya Mutlu
2-  -1.63 cm  Emine Kübra Başaran (Kendi imkanlarıyla)
3-  -169  cm  Derya Arslan
4-  +1.72 cm  Nur Janset Ergün
5-  + 1.72 cm Zeynep Buse Erkat
Genç  Bayanlar  Bikini
6-  - 1.63 cm Deniz Şaypınar
7-  +1.63 cm  Şeyma Özmen
8-  +1.63cm  Yaren  Güldiken
D  Büyük  Bayanlar  Body Fitness
9- Seda Priziosa
10- Gülin Tunçoktay
Genç  Bayanlar  Body Fitness
11- Dilara Korkmaz
Master  Bayanlar  Body Fitness
12- Elena  Golatan
E   Büyük Bayanlar Fitness
13- Senem  Bozkurt
Genç Bayanlar   Fitness
14- Elif Şadoğlu
15- Tuçe Alakurt(Kendi imkanlarıyla)
Genç  Erkekler  Fitness
16- İsmail Berk Çavuşoğlu
Büyük Erkekler Fitness
17- Hakan Özagil (Kendi imkanlarıyla)
F    Büyük Erkekler Atletik Fizik
18-  -1.70 cm   Engin  Aymar
19-  -1.78 cm   Ersan  Çetiner
20-  -1.78 cm   Buğra Keskin
21-  +1.78  cm   Gökhan  Kudel
Büyük Bayanlar Atletik Fizik
22- Elif  Şenbaş
Genç Erkekler  Atletik Fizik
23- Ali Akcan
24- İsa  Can Akhan                  
Devamını oku

2014 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ve FİTNESS AVRUPA ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YARIŞMA REGLAMANI

2014-04-01 09:10:00
Federasyonumuz 2014 Yılı Faaliyet Programında Yer alan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Avrupa Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri Yarışması

10-13 NİSAN 2014 Tarihleri Arasında  ZONGULDAK İlinde
(DEDEMAN OTELİNDE) yapılacaktır

İlgili Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.
 
Devamını oku

2014 ANTALYA BİLEK GÜREŞİ MÜSABAKA SONUÇLARI

2014-03-20 00:00:00
06 – 09 Mart 2014 Tarihleri arasında Antalya / Kemer-Kiriş’ te yapılan Türkiye Bilek
Güreşi Gençler (Bay-Bayan), 21 Yaş Altı Genç Erkekler, Büyükler (Bay-Bayan) ve Master 
Erkekler Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmeleri, 51 ilden 792 
sporcunun katılımıyla tamamlanmış olup; müsabaka sonuçları aşağıdadır. 
Niyazi KURT
 Federasyon Başkanı
06 – 09 MART 2014 Tarihleri arasında ANTALYA / Kemer-Kiriş’ te yapılan Türkiye Bilek Güreşi Gençler (Bay-Bayan),1 Yaş Altı Genç Erkekler, Büyükler (Bay-Bayan) ve Master Erkekler Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmeleri, 51 ilden 792 sporcunun katılımıyla tamamlanmıştır.
Devamını oku
DUYURULAR

1-15 KASIM 2014 ANKARA 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-10-20 10:24:00
1-15 KASIM 2014 TARİHLERİ ARASINDA ANKARA'DA DÜZENLENECEK OLAN 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURS KAYITLARI DEVAM ETMEKTEDİR.
 
KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER

1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2-En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokopisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki  
TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1.250 –TL. Kurs ücreti ve  yıllık antrenör  vize ücreti  50 –TL yatırmaları gerekmektedir. NOT: Kurstan herhangi bir sebeple vazgeçen kursiyerlerin ödemeleri 6 ay içerisinde yapılacaktır.
8-  1. Kademe Antrenör belgesi fotokopisi
 
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR

1- Besyo mezunları Temel Eğitim derslerinden muaf değildir.  
2- Diğer  federasyonlardan 2. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar temel eğitim derslerinden muaftır.;( 5 yıl içinde almış olmak şartıyla) Belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokobilerini ,yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedirDiğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur



2. KADEME ANTRENÖR KURSLARINA KATILACAK OLANLARDA ARANILACAK ŞARTLAR
  1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. Milli sporcularda tahsil aranmaz
  2. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül, engelli spor branşlarında ise yalnızca görme ve zihinsel engelli olmamak,
  3. En az 18 yaşını doldurmak,
  4. Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
  5. 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile özerk spor federasyonlarının disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.
  6. 1. Kademe Antrenör lisansına sahip ve 1 yılını doldurmuş olmak
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 İSTANBUL 1.KADEME KURSU B GRUBU KURS YERİ DEĞİŞİKLİĞİ

2014-10-17 17:19:00
DEVAM ETMEKTE OLAN KURSUMUZ 18.09.2014 TARİHİNDEN İTİBAREN FAAL HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER DERNEĞİ KONFERANS SALONUNDA YAPILACAKTIR.ADRES:GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNA İÇİ ÜSKÜDAR
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 İSTANBUL 1.KADEME KOZZY ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜR MERKEZİ B GRUBU DERS PROGRAMI

2014-10-13 14:40:00
 
 FAAL HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER DERNEĞİ B GRUBU DERS PROGRAMI
TARİH SAAT DERSİN ADI SÜRE EĞİTMENİ
15.10.2014 ÇARŞAMBA 09.00 – 10.30 KAYIT İŞLERİ  2 SAAT FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
10.30 – 14.30 PSİKOMOTOR GELİŞİM 4 SAAT Dr. Filiz ÇAMLIGÜNEY
14.30 – 15.30 ÖĞLE ARASI    
15.30 – 19.30 PSİKOMOTOR GELİŞİM 2 SAAT Dr. Filiz ÇAMLIGÜNEY
16.10.2014 PERŞEMBE 09:00 – 13.00 SPORDA ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
13.00 – 14.00      
14.00 – 16:00 SPOR PSİKOLOJİSİ 4 SAAT  Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
16:00-18:00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa ASLAN
17.10.2014 CUMA 09.00 – 13.00 SPORDA BESLENME  4 SAAT Dr. Filiz ÇAMLIGÜNEY
13.00 – 14.00 ÖĞLE TATİLİ    
14.00 – 18.00 SPORDA BECERİ ÖĞRETİMİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Kamil ERDEM
18:00-20:00 SPORDA YÖNETİM ORGANİZASYON 2 SAAT Adnan KABASAKAL
18.10.2014    CUMARTESİ 09:00 – 13.00 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan ODABAŞ
13.00 – 13:30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 15.30 SPORDA YETENEK SEÇİMİ VE İLKELERİ 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan ODABAŞ
15.30 – 17:30 SPORDA ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan ODABAŞ
19.10.2014       PAZAR 09.00 – 13.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa ASLAN
13.00 – 14:00 ÖĞLE ARASI    
14:00 – 18.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa ASLAN
       
20.10.2014        PAZARTESİ 09.00 – 13.00 SPOR ANATOMİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Fikri ERALP
13.00 – 14:00 ÖĞLE ARASI    
14:00 – 18.00 SPORCU SAĞLIĞI 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Fikri ERALP
21.10.2014        SALI 08.30 –09:30 KAYIT 1 SAAT FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09.30 – 13.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  İbrahim sırrı ÖNAL
13.30 – 14.30 ÖĞLE ARASI    
14.30 – 18.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  İbrahim sırrı ÖNAL
22.10.2014     ÇARŞAMBA 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Ozan DEDE
13.00 – 14:00 ÖĞLE ARASI    
14.00 – 18.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Ozan DEDE
23.10.2014       PERŞEMBE 09.00 – 11.00 SPORDA OYUN KURALLARI 2 SAAT Bülent SERAÇ
11.00 – 12.00 ÖĞLE ARASI    
12:00-14:00 DOPİNG KULLANIMI VE ZARARLARI 2 SAAT  Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
14:00 – 16:00 ÖZEL ANTRENMAN TEKNİKLERİ 2 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
24.10.2014      CUMA 09.00 – 13.00 ÖZEL ANTRENMAN TEKNİKLERİ 4 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
13.00 – 14.00      
14:00 – 18:00 ÖZEL ANTRENMAN TEKNİKLERİ 4 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
25.10.2014   CUMARTESİ 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Mustafa SAVAŞAN
13.00 – 14.00 ÖĞLE ARASI    
14.00 – 18.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Mustafa SAVAŞAN
26.10.2014     PAZAR 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Mert Levent KİBAR
13.00 – 14:00 ÖĞLE ARASI    
14.00 – 18.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT   
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 İSTANBUL 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU İSİM LİSTESİ B GRUBU

2014-10-13 14:32:00
KURSUMUZ B GRUBU FAAL HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER DERNEĞİ(GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNA İÇİ)YAPILACAK OLUP İSİM LİSTESİNE GÖRE KURSA KATILIMINIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.
 
B GRUBU
1 CAN ALPASLAN 
2 KAAN SERTER
3 KADİR ERDOĞAN
4 KENAN İNAN
5 KUBİLAY ÇETİN
6 KÜBRA İSLAMOĞLU
7 KÜBRA KAHVECİOĞLU
8 LATİF DEMİR
9 LEVENT BULUT
10 MEHMET KARACA
11 MEHMET KEMAL EVREN
12 MEHMET ÖKSÜZ
13 MEHMET ÖZDURAN
14 MEHMET ÜMİT BEDEL
15 MELİH DÖNMEZ
16 MELİH FOSFOS
17 MERAL BAYRAKDAR
18 MERT ŞİMŞEK
19 MERT TEKİN
20 MERT UYSAL
21 MERTCAN BAŞEREN
22 MERTKAN LEVENDOĞLU
23 MERVE TATAR
24 MERVE VAROL
25 MESUT DENİZ
26 MUHAMMET AHMET İSAOĞLU
27 MUHAMMET YAZICI
28 MURAT ALKAN
29 MURAT ÇAMLITEPE
30 MURAT EKMEKÇİ
31 MURAT KARAOGLU
32 MUSTAFA BARIŞ SEVİNÇ
33 MUSTAFA KEMAL TABAK
34 NALAN OĞUZ
35 NEZİHİ POSOS
36 NURAY TALAN
37 OĞULCAN AVCI
38 ONUR GÖRGEN
39 ONUR KILIÇ
40 ONUR ŞENCAN
41 ORHAN DOĞAN
42 ORKUN ULUAKAR
43 OSMAN KAYABAŞI
44 ÖMER GÖRGEN
45 ÖMER KIRICI
46 ÖMER SERTAN YAVUZ
47 ÖMÜRCAN CERIDHAN
48 ÖZGÜR TETİK
49 ÖZKAN BAYRAKDAR
50 ÖZLEM BAYRAKDAR
51 ÖZLEM BİLGİN
52 RAMAZAN BOZKURT
53 RAMAZAN KALYONCU
54 RECEP ERARSLAN
55 RENAL ALPLİ
57 SAMET KARAKUŞ
58 SEDA PREZESIO
59 SELMAN BULUT
60 SEMİH ÜZÜM
61 SERCAN BARAN
62 SERKAN REİS
63 SEVDİYE PELVANOĞLU
64 SİNA DERİN KANIK
65 SİNAN YAVUZ
66 SONER PEHLİVAN
67 ŞAKİR BOZKURT
68 ŞENAY GÜNAY
69 TANER GÖKDEMİR
70 TAYFUN KÜÇÜKNURİOĞLU
71 TOLGA GÜNAYDIN
72 TUĞBA ÇAĞLAYAN
73 UĞUR CEBECİ
74 UĞUR ÇELİK
75 UĞUR DİRİ
76 UTKU GÜNİNDİ
77 ÜMİT ÖKSÜZ
78 YİĞİT DEMİR
79 YUSUF EMRAH SALMAN
80 YÜCEL AKTAŞ
81 ZEKİ BÜTÜN
82 ÖZLEM İKİZ
83 ZEYNEP KİREZ
 
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 İSTANBUL 1.KADEME BURHAN FELEK KAMP EĞİTİM MERKEZİ A GRUBU DERS PROGRAMI

2014-10-13 14:27:00

BURHAN FELEK KAMP EĞİTİM MERKEZİ A GRUBU DERS PROGRAMI
TARİH SAAT DERSİN ADI SÜRE EĞİTMENİ
15.10.2014 ÇARŞAMBA 09.00 10.30 KAYIT İŞLERİ  2 SAAT FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
10.30 14.30 SPOR PSİKOLOJİSİ 4 SAAT  Prof. Dr. Turgay Biçer
14.30 15.30 ÖĞLE ARASI    
15.30 19.30 SPORDA BESLENME 4 SAAT Dr. Filiz Çamlıgüney
16.10.2014       PERŞEMBE 09:00 13.00 PSİKOMOTOR GELİŞİM 4 SAAT Dr. Filiz Çamlıgüney
13.00 14.00 ÖĞLE ARASI    
14.00 16:00 PSİKOMOTOR GELİŞİM 2 SAAT Dr. Filiz Çamlıgüney
16:00-18:00 SPORDA YÖNETİM ORGANİZASYON  2 SAAT Adnan Kabasakal
17.10.2014       CUMA 09.00 13.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan
13.00 14:00 ÖĞLE ARASI    
14:00 18.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan
18.10.2014    CUMARTESİ 09.00 13.00 SPOR ANATOMİSİ 4 SAAT Uzm. Dr. Ahmet Ertaş
13.00 14.00 ÖĞLE ARASI    
14.00 18.00 SPORCU SAĞLIĞI 4 SAAT Uzm. Dr. Ahmet Ertaş
19.10.2014       PAZAR 09:00 13.00 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan Odabaş
13.00 13:30 ÖĞLE ARASI    
13.30 15.30 SPORDA YETENEK SEÇİMİ VE İLKELERİ 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan Odabaş
15.30 17:30 SPORDA ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan Odabaş
17:30-19:30 GENEL ANTRENMAN 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan
20.10.2014        PAZARTESİ 09.00 13.00 SPORDA ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Kamil Erdem
13.00 14.00 ÖĞLE TATİLİ    
14.00 18.00 SPORDA BECERİ ÖĞRETİMİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Kamil Erdem
21.10.2014 SALI 08.30 09:30 KAYIT 1 SAAT FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09.30 13.30 ÖZEL ANTRENMAN TEKNİKLERİ 4 SAAT Öğr. Gör. Emrah Demirtaş
13.30 14.30      
14.30 18.30 ÖZEL ANTRENMAN TEKNİKLERİ 4 SAAT Öğr. Gör. Emrah Demirtaş
22.10.2014     ÇARŞAMBA 09.00 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Öğr. Gör. Emrah Demirtaş
13.00 14:00 ÖĞLE ARASI    
14.00 18.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Cüneyt Haksöz
23.10.2014       PERŞEMBE 09:00-13:00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Kerim Topsakal
13:00-14:00 ÖĞLE ARASI    
14:00-18:00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Yrd. Doç. Dr. Yalçın Beşiktaş
24.10.2014      CUMA 09.00 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Yrd. Doç. Dr. Yalçın Beşiktaş
13.00 14.00 ÖĞLE ARASI    
14.00 18.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  Yrd. Doç. Dr. Yalçın Beşiktaş
25.10.2014   CUMARTESİ 09.00 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  İbrahim sırrı Önal
13.00 14.00 ÖĞLE ARASI    
14:00 18:00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT  İbrahim sırrı Önal
26.10.2014     PAZAR 09.00 11.00 SPORDA OYUN KURALLARI 2 SAAT Bülent Seraç
11.00 12.00 ÖĞLE ARASI    
12:00-14:00 DOPİNG KULLANIMI VE ZARARLARI 2 SAAT  Yrd. Doç. Dr. Yalçın Beşiktaş
14:00 16:00 ÖZEL ANTRENMAN TEKNİKLERİ 2 SAAT Öğr. Gör. Emrah Demirtaş

 
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 İSTANBUL 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU İSİM LİSTESİ

2014-10-13 14:14:00
      KURSUMUZ A GRUBU BURHAN FELEK KAMP EĞİTİM MERKEZİNDE YAPILACAK OLUP İSİM LİSTESİNE GÖRE KURSA KATILIMINIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.
 
 
A GRUBU
1 ABDÜLKADİR BARAN
2 AHMET BUĞRA KARAKOYUN
3 AHMET CAN
4 AHMET DİKİCİ
5 AHMET HAMDİ GÖZCÜ
6 AHMET SAMED KILIÇ
7 AHMET TANRITANIR
8 ALAZ AKILLI
9 ALİ ERTUĞ EYÜPOĞLU
10 ALİ KOCA
11 ALİ OZAN YAKUT
12 ALPASLAN ÇALIM 
13 ANIL BOZBAY
14 AŞIK KURTLU
15 AYŞE BANU ŞAHIN
16 AYKUT ESKİN
17 BAHADIR ARSLAN
18 BAHAR ÖNDER
19 BARIŞ ARSLAN
20 BARIŞ YILMAZ
21 BEKİR BARAN YÜNCÜ
22 BERKAN KARABULUT
23 BERKAY ÇİNKA
24 BERKAY İPLİKCİ
25 BİLGE KAAN TULGAY
26 BİRKAN ENGİN
27 BURAK ÇETİN
28 BURAK İPEK
29 BURAK KIRBAYIR
30 BURAK KIRIKCI
31 BUSE BECER
32 BÜNYAMİN AYSOY
33 CAN OKAN KAYA
34 CAN SARI
35 CEMRE CAN AKKAYA
36 CİHAN EROL
37 ÇAĞATAY ÇAYLI
38 ÇAĞDAŞ ÖZKAN
39 DAVUT ALTUNDAŞ
40 DİLARA İMRAN MAT
41 DİNDAR FATİH DAŞTAN
42 DOĞUŞ KARA
43 DORUKAN ERGİN
44 DURMUŞ SELÇUK
45 DUYGU BEKRET
46 EFE ORAL
47 EFE YİĞİT KÖROĞLU
48 EKREM BURAK DEMİRKAN
49 EKREM KEREM TÜRKER
50 EKREM ZAFER SEVİLİR
51 EMİN AYDIN
52 EMRE EMRAH YILMAZ
53 EMRE TUNA
54 ERCAN DİNLER
55 ERDİ YURDUNKULU
56 ERGİN TURAN
57 ERHAN POLAT
58 ERKAN TAŞ
59 ERTUĞRUL ÜRETEN
60 ESRA İPEK
61 FATİH AYTAÇ UYAR
62 FATMA AKÇA
63 FEYZULLAH DEMİR
64 FIRAT KAYA
65 FURKAN ÖCALAN
66 GAMZE ALTUN
67 GAMZE ÖZBAY
68 GİZEM AYDIN
69 GÖKAY TORAMAN
70 GÖKÇEN YURT
71 GÖKTÜRK KEŞAN
72 GÖRKEM YURT
73 GÜRDAL ÇİFTCİ
74 GÜRKAN ORHUN
75 HAKAN BAŞOL
76 HALİS TURAN
77 HASAN AKTOKA
78 HATİCE DİNÇER
79 HAYAT HANEDAR
80 HAYRİ FIRAT ALTUNTERİM
81 HELİN AYDIN
82 İBRAHİM YENER
83 İBRAHİM YOLDAŞ
84 EMRE ÖZKAN
85 FURKAN OKUŞ
86 İSMAİL CEM ÇILDIR
Devamını oku

30 EKİM-10 KASIM 2014 ANKARA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU

2014-10-10 15:41:00
30 EKİM-10 KASIM 2014 TARİHLERİ ARASINDA ANKARA'DA YAPILACAK OLAN 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU KAYITLARIMIZ DOLMUŞTUR.
Devamını oku

1-15 ARALIK 2014 EDİRNE 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-10-09 09:34:00
1-15 ARALIK 2014 TARİHLERİ ARASINDA EDİRNE'DE 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.
 
KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER

1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2-En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokopisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki  
TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1.250 –TL. Kurs ücreti ve  yıllık antrenör  vize ücreti  50 –TL yatırmaları gerekmektedir. NOT: Kurstan herhangi bir sebeple vazgeçen kursiyerlerin ödemeleri 6 ay içerisinde yapılacaktır.
8-  1. Kademe Antrenör belgesi fotokopisi
 
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR

1- Besyo mezunları Temel Eğitim derslerinden muaf değildir.  
2- Diğer  federasyonlardan 2. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar temel eğitim derslerinden muaftır.;( 5 yıl içinde almış olmak şartıyla) Belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokobilerini ,yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedirDiğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunluduR.

2. KADEME ANTRENÖR KURSLARINA KATILACAK OLANLARDA ARANILACAK ŞARTLAR
  1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. Milli sporcularda tahsil aranmaz
  2. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül, engelli spor branşlarında ise yalnızca görme ve zihinsel engelli olmamak,
  3. En az 18 yaşını doldurmak,
  4. Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
  5. 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile özerk spor federasyonlarının disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.
  6. 1. Kademe Antrenör lisansına sahip ve 1 yılını doldurmuş olmak
Devamını oku

2014 YILI VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURS TARİHLERİ

2014-10-09 09:33:00
2014 YILI VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSLARI TARİHLERİ BELİRLENMİŞ VE KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.BELİRTİLEN TARİHLERDEN ÖNCE KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLERİN ÖDEMELERİNİ İLGİLİ BANKAYA YAPARAK DEKONTUN ÜZERİNE İSİM SOYİSİM VE KATILACAĞI İL İLE BİRLİKTE  FEDERASYONUMUZA  FAX İLE İLETMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.KURSLARIMIZ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR VE BİLGİLER SİTEMİZDE KURSLAR BÖLÜMÜNDE YER ALMAKTADIR.
 
2014 YILI KURS TARİHLERİ 
TARİH İL KADEME
30 EKİM-10 KASIM 2014 ANKARA 1
1-15 KASIM 2014 ANKARA 2
10-24 KASIM 2014 ANTALYA 2
1-15 ARALIK 2014 ADANA 2
1-16 ARALIK 2014 İSTANBUL 3
15-29 ARALIK 2014 İSTANBUL 2
1-15 ARALIK 2014 EDİRNE 2
Devamını oku

13-27 EKİM 2014 BURSA 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU ERTELEME

2014-10-02 11:15:00
13-27 EKİM 2014 BURSA'DA DÜZENLENMESİ PLANLANAN  2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU KATILIM SAYISININ AZ OLMASI SEBEBİ İLE İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR.
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL'DA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU

2014-09-30 15:30:00
15-26 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL'DA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU KAYITLARIMIZ DOLMUŞTUR.
Devamını oku

30 EKİM-10 KASIM 2014 ANKARA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU

2014-09-29 10:13:00
30 EKİM-10 KASIM 2014 TARİHLERİ ARASINDA  ANKARA'DA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.
 
KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER

1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2--En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokopisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki 
TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1000 –TL. Kurs ücretini yatırmalıdır
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR

1-BESYO Antrenörlük ve BESYO Öğretmenlik bölümü mezunları temel eğitim derslerinden muaf olup kursa 7. Gün geleceklerdir. Diğer bölümlerde ( Rekreasyon, Spor Yöneticiliği)  transkript  getiren kursiyerler ders programına göre gördüğü derslerden muaf olabileceklerdir.
2-  1. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar;( 5 YIL İÇİNDE ALMIŞ OLMAK ŞARTIYLA) belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokopilerini, yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedirDiğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur
Devamını oku

15-26 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL'DA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU

2014-09-29 10:03:00

15-26 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL'DA 1.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS YARDIMCI ANTRENÖR KURSU AÇILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER

1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2--En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokopisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki 
TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1000 –TL. Kurs ücretini yatırmalıdır
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR

1-BESYO Antrenörlük ve BESYO Öğretmenlik bölümü mezunları temel eğitim derslerinden muaf olup kursa 7. Gün geleceklerdir. Diğer bölümlerde ( Rekreasyon, Spor Yöneticiliği)  transkript  getiren kursiyerler ders programına göre gördüğü derslerden muaf olabileceklerdir.
2-  1. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar;( 5 YIL İÇİNDE ALMIŞ OLMAK ŞARTIYLA) belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokopilerini, yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedirDiğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur
Devamını oku

13-27 EKİM 2014 BURSA 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-09-02 12:12:00
13-27 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA BURSA İLİNDE 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU AÇILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.


KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER

1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2-En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokopisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki  
TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1.250 –TL. Kurs ücreti ve  yıllık antrenör  vize ücreti  50 –TL yatırmaları gerekmektedir. NOT: Kurstan herhangi bir sebeple vazgeçen kursiyerlerin ödemeleri 6 ay içerisinde yapılacaktır.
8-  1. Kademe Antrenör belgesi fotokopisi
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR

1- Besyo mezunları Temel Eğitim derslerinden muaf değildir.  
2- Diğer  federasyonlardan 2. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar temel eğitim derslerinden muaftır.;( 5 yıl içinde almış olmak şartıyla) Belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokobilerini ,yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedirDiğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur
Devamını oku

11-25 EYLÜL İSTANBUL 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU BURHAN FELEK MİLLİ TAKIMLAR KAMPINDA YAPILACAKTIR.

2014-09-02 11:31:00
11-25 EYLÜL 2014 İSTANBUL 2.KADEMME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU
TARİH SAAT DERSİN ADI SÜRE EĞİTMENİ
11.09.2014 08.30 –09:00 KAYIT    FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09:00 –13:00 PSİKOMOTOR GELİŞİMİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Betül BEYAZIT
13:00 –13:30 ÖĞLE ARASI    
 13:30–17:30 PSİKOMOTOR GELİŞİMİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Betül BEYAZIT
17.30-19.30 SPORDA YÖNETİM VE ORGANİZASYON 2 SAAT Adnan KABASAKAL
12.09.2014 09.00 –13.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Doç. Dr. Ali KIZILET
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –17.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Doç. Dr. Ali KIZILET
13.09.2014 09.00 –15.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 6 SAAT Doç. Dr. Ali KIZILET
15.00–19.00 SPOR SOSYOLOJİSİ 4 SAAT Öğr. Gör. Dr. Esin İLERİ
14.09.2014 09.00 –13.00 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan ODABAŞ
13.00 –13.30 ÖĞLE TATİLİ    
13.30 –17.30 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan ODABAŞ
15.09.2014 09.00 –13.00 BECERİ ÖĞRENİMİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Kamil ERDEM
13:00-13:30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –19.30 SPORDA ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Kamil ERDEM
16.09.2014 09.00 –13.00 SPORCU SAĞLIĞI 4 SAAT Doç. Dr. Mehmet UZEL
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –19.30 SPOR ANATOMİSİ 6 SAAT Doç. Dr. Mehmet UZEL
17.09.2014 09.00 –15.00 SPOR PSİKOLOJİSİ 6 SAAT Prof. Dr. Turgay BİÇER
15.00 –15.30 ÖĞLE ARASI    
15:30-19:30 SPORDA BESLENME  4 SAAT Diyetisyen Canan AKSOY
19:30-21:30 SPORDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. İlhan ODABAŞ
18.09.2014 08.30 –09.00 KAYIT   FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09:00-11:00 ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ 2 SAAT Korhan GÜRAN
11.00 –16.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Korhan GÜRAN
16.00-16.30   ÖĞLE ARASI    
16.30 –21.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Korhan GÜRAN
19.09.2014 09.00 –14.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
14.00 –14.30 ÖĞLE ARASI    
14.30 –19.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
20.09.2014 09.00 –13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –17.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Mustafa SAVAŞHAN
21.09.2014 09.00 –13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 5 SAAT Mustafa SAVAŞHAN
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –17.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 5 SAAT Mustafa SAVAŞHAN
22.09.2014 09.00 –13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Cüneyt HAKSÖZ
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –18.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Cüneyt HAKSÖZ
23.09.2014 09.00 –13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Cüneyt HAKSÖZ
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –15.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 2 SAAT Cüneyt HAKSÖZ
24.09.2014 09.00 –15.00 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 5 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
13.00 –13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 –17.30 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 5 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
25.09.2014 09.00 –13.00 DOPİNG VE ZARARLARI 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
13.00 –15.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
15:00-15:30 ÖĞLE ARASI    
15.30 –19.30 SPOR DALI GÖZLEM VE DEĞ. 4 SAAT Korhan GÜRAN
Devamını oku

2014 YILI DOPİNGLİ SPORCULAR VE CEZALARI

2014-08-15 14:48:00
TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU
2014 YILI MART AYINDA ANTALYA DA YAPILAN BİLEK GÜREŞİ VE NİSAN   AYINDA ZONGULDAK TA YAPILAN VÜCUT GELİŞTİRME TÜRKİYE ŞAMPİYONALARIN DA  DOPİNG TESTİNE ALINAN SONUÇLARI    POZİTİF ÇIKAN SPORCULARIMIZA VE KULÜPLERİNE DİSİPLİN KURULUMUZCA VERİLEN CEZALAR
1- MEHMET  METE  YILDIZ                             VG                        2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI  -     KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI  VERİLDİ
2- ONUR  YILMAZ                                           VG                      2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI  -    KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
3- HASAN  BOZKURT                                      VG                      2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI  -    KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
4- BURAK  KARASU                                        VG                     2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI -  KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLMEDİ
5- CENK  KARAEL                                            VG                       2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI  -    KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
6- HÜSEYİN CEVİZLİ ( örnek vermeyi reddetti)  VG    4 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI -   KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
7-  MUHAMMET  ALİ  BAYRAKLI                       BG                      2 YIL MEN – 3000 TL. PARA  CEZASI -   KULÜBÜNE  1 500 TL PARA CEZASI VERİLMEDİ
8- VOLKAN  YALVAÇ                                         VG                    2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI  -   KULÜBÜNE 1 500 TL PARA CEZASI VERİLMEDİ
9- UFUK   DOĞAN                                           VG                      2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI -    KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
10- FURKAN   MEMİŞ                                     VG                      2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI -   KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
11- DAVUT   SOLMAZ                                      VG                       2 YIL MEN – 5000 TL. PARA CEZASI -   KULÜBÜNE   1 500 TL PARA CEZASI VERİLDİ
 
MADDE 52    DİSİPLİN TALİMATI
BU BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİ ,CEZA ALAN KULÜP  VE SPORCULAR DİKKATLİ OKUSUN.
1-Uluslararası  veya ulusal müsabakalar sırasında, dopingli çıkan veya doping  kontrolü için numune vermekten, her ne suretle olursa olsun imtina eden sporcular, kazanmış oldukları kupa, madalya, sertifika ve federasyonun kendileri için ödemiş olduğu harcırah vb. masrafları, kararın tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde iade etmek zorundadır. Bu süre içerisinde iade edilmemesi durumunda sporcuya ömür boyu müsabakalardan men cezası verilir. Bunların kaybolması halinde; ulusal madalya için 250.-TL., ulusal kupa için 500.-TL., ulusal sertifika için 250.-TL., uluslararası madalya için 2.000.-TL.,uluslararası kupa için 3.000.-TL., uluslararası sertifika için 1.000.TL.nin karşılık olarak ödenmesi gerekmektedir
2-Ayrıca  Sporcu, antrenör ve kulüpler, haklarında verilen para cezalarını kararın tebliğinden itibaren 60 gün içerisinde Federasyonun hesabına irat kaydedilmek üzere yatırmak zorundadır. Aksi takdirde ilgili kulüp, sporcu veya antrenörlerin lisansları para cezası ödeninceye kadar askıya alınır ve müsabakaya katılmaktan men edilir.
   
   YUKARIDAKİ TALİMATTAN DA ANLAŞILACAĞI ÜZERE, DOPİNGLİ ÇIKAN VE CEZA ALAN SPORCULARIMIZ ,RESMİ YAZI ELLERİNE GEÇER GEÇMEZ HARCIRAH,MADALYA ,KUPA VE SERTİFİKALARINI  30 GÜN İÇERİSİNDE  İADE ETMELİDİRLER. AKSİ TAKDİRDE ÖMÜR BOYU MEN CEZASI ALACAKLARDIR.

PARA   CEZASI   ALAN  KULÜPLERİMİZ   İSE PARA CEZASINI ÖDEMEDEN,YALOVADA YAPILAN VE BUNDAN SONRA YAPILACAK OLAN FEDERASYONUMUZ YARIŞMALARINA KATILAMAYACAKTIR.
Devamını oku

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİNİN 2014 EYLÜL AYINDA YAPILACAK DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILACAK BİLEK GÜREŞİ MİLLİ TAKIMIMIZA YAPACAĞI MÜSABAKA DIŞI DOPİNG TESTİNE KATILACAKLARIN GÜN-YER-VE LİSTESİ

2014-08-15 09:00:00
TARİH                   16 Ağustos 2014 Cumartesi
SAAT                           11: 00
YER                     Ankara İl Spor Müdürlüğü
 
1 ÜMRAN KESER ANKARA GENÇ BAYAN
2 AYŞE KÜBRA YENİLER ANKARA GENÇ BAYAN
3 EN ES TALKA AY ANKARA GENÇ ERKEK
4 AÜ ÇOLAK ANKARA GENÇ ERKEK
5 MESUT YILMAZ ANKARA 21YAG ERKEK
6 YUNUS EMRE DENİZ ANKARA 21YAG ERKEK
7 DEVRAN BAŞ ANKARA 21 YAG ERKEK
8 ARZU KUŞLAR ANKARA BÜYÜK BAYAN
9 MUNİRETUNCA ANKARA BÜYÜK BAYAN
10 İSMAİL KIZIIAY ANKARA BÜYÜK ERKEK
11 MUSTAFA ONAY ANKARA BÜYÜK ERKEK
12 EVREN SERHAT ARSLAN ANKARA BÜYÜK ERKEK
13 KAMİL YÜCE ANKARA BÜYÜK ERKEK
14 ÜNALTÜRKER ANKARA BÜYÜK ERKEK
15 T.SERKAN ATMACA ANKARA MASTER ERKEK
 
TARİH                16 Ağustos 2014 Cumartesi
SAAT                         11: 00
YER                   Gaziantep İl Spor Müdürlüğü
 
1 OSMAN ÖLMEZ GAZİANETP BÜYÜK ERKEK
2 GÜLÜSTAN KORKMAZ GAZİANTEP GENÇ BAYAN
3 EBRU EREN BOZKURT GAZİANTEP GENÇ BAYAN
4 GÜLSEREN ARSLAN GAZİANTEP GENÇ BAYAN
5 F. TUGÇENUR KURT GAZİANTEP GENÇ BAYAN
6 HÜSEYİN ÖZKENT GAZİANTEP GENÇ ERKEK
7 SAMİ TIRAŞ GAZİANTEP GENÇ ERKEK
8 ADEM BOZKURT GAZİANTEP 21 YAG ERKEK
9 İ.HALİLGÜLTEKİN GAZİANTEP 21 YAG ERKEK
10 TUBA AYKAN GAZİANTEP BÜYÜK BAYAN
11 ZAFER NOYAN GAZİANTEP BÜYÜK ERKEK
12 İSMAİL ERCAN BAMYA GAZİANTEP BÜYÜK ERKEK
13 ATİLLA KAYA GAZİANTEP BÜYÜK ERKEK
 
TARİH                16 Ağustos 2014 Cumartesi
SAAT                             11: 00
YER                       İstanbul İl Spor Müdürlüğü /Maltepe Stadı
   
1 BURCU KORKMAZ İSTANBUL GENÇ BAYAN
2 GÜLHAN BİLGİÇ İSTANBUL GENÇ BAYAN
3 S. MELİKE EÜTOK İSTANBUL GENÇ BAYAN
4 BEYZANUR AVCI İSTANBUL GENÇ BAYAN
5 MEHMET DÖNMEZ İSTANBUL GENÇ ERKEK
6 HAŞAN TETİK İSTANBUL GENÇ ERKEK
7 EMREALBAŞ İSTANBUL GENÇ ERKEK
8 RAHİM TOKGÜN İSTANBUL GENÇ ERKEK
9 OĞUZHAN KOÇAK İSTANBUL GENÇ ERKEK
10 ALİ DEMİRER İSTANBUL GENÇ ERKEK
11 HAMZA ZiYPAK İSTANBUL 21 YAG ERKEK
12 M.İRZA BİLAL İSTANBUL 21 YAG ERKEK
13 EMRAH OKÇU İSTANBUL 21 YAG ERKEK
14 CELALTUNCER İSTANBUL 21 YAG ERKEK
15 ORHAN UYGUN İSTANBUL MASTER ERKEK
16 BİNALİ AKAN İSTANBUL MASTER ERKEK
17 DURSUN ÖNDER İSTANBUL M.ASTER ERKEK
18 O.TAHİR SEVGİLİOĞLU İSTANBUL MASTER ERKEK
19 ATİLLE KOÇAK İSTANBUL M.ASTER ERKEK
20 NUMAN DEMİRER İSTANBUL MASTER ERKEK
21 ESRA KİRAZ İSTANBUL BÜYÜK BAYAN
22 SiGiTATERZİ İSTANBUL BÜYÜK BAYAN
23 NURCİHAN GÖNÜL İSTANBUL BÜYÜK BAYAN
24 BEKİR BOZKURT İSTANBUL BÜYÜK ERKEK
25 ENGİN TERZİ İSTANBUL BÜYÜK ERKEK
26 RAHMAN KAYA İSTANBUL BÜYÜK ERKEK
27 ŞEYMA AKSOY İSTANBUL 21 YAG BAYAN
28 CEM ŞENER İSTANBUL M.ASTER ERKEK

 
Devamını oku

11-26 AĞUSTOS ANKARA VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-08-14 13:39:00
3.KADEME ANKARA KURSU İKİNCİ HAFTA ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI  20.08.2014 ÇARŞAMA GÜNÜ BAŞLAYACAK OLUP  MOSTLIFE CLUB KENTPARK'DA YAPILACAKTIR.
Devamını oku

15-29 AĞUSTOS 2014 SAMSUN 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ BESYO DA YAPILACAKTIR.

2014-08-12 10:42:00
15-29 AĞUSTOS 2014 / SAMSUN
VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS II. KADEME ANTRENÖR KURS PROGRAMI
 
TARİH SAAT DERSİN ADI SÜRE EĞİTMENİ
1. GÜN 15.08.2014  08.30 – 09:00 KAYIT    FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09:00 – 13:00 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Prof. Dr. Osman İMAMOĞLU
13:00 – 13:30 ÖĞLE TATİLİ    
13:30–17:30 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Prof. Dr. Osman İMAMOĞLU
2. GÜN 16.08.2014 09.00 – 13.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Prof. Dr. Seydi Ahmet AĞAOĞLU
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Prof. Dr. Seydi Ahmet AĞAOĞLU
3. GÜN 17.08.2014 09.00 – 15.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 6 SAAT Prof. Dr. Seydi Ahmet AĞAOĞLU
15.00–19.00 SPORDA ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ 4 SAAT Yard.Doç.Dr Özgür BOSTANCI
4. GÜN 18.08.2014 09.00 – 13.00 PSİKOMOTOR GELİŞİMİ 4 SAAT PROF. Dr.Mehmet Akif ZİYAGİL
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 PSİKOMOTOR GELİŞİMİ 4 SAAT PROF. Dr.Mehmet Akif ZİYAGİL
17.30-19.30 SPORDA YÖNETİM VE ORGANİZASYON 2 SAAT Doç.Dr.M.Yalçın TAŞMEKTEPLİGİL
5. GÜN 19.08.2014 09.00 – 15.00 SPOR PSİKOLOJİSİ 6 SAAT Doç.Dr.M.Yalçın TAŞMEKTEPLİGİL
15.00 – 19.00 SPOR SOSYOLOJİSİ 4 SAAT Doç.Dr.Mehmet TÜRKMEN
6. GÜN 20.08.2014 09.00 – 13.00 SPORCU SAĞLIĞI 4 SAAT Prof. Dr. Osman İMAMOĞLU
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 19.30 SPOR ANATOMİSİ 6 SAAT PROF. Dr.Mehmet Akif ZİYAGİL
7. GÜN 21.08.2014 09.00 – 13.00 BECERİ ÖĞRENİMİ 4 SAAT Yard.Doç.Dr.Menderes KABADAYI
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 SPORDA BESLENME 4 SAAT Prof. Dr. Osman İMAMOĞLU
17.30 – 19.30 SPORDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME 2 SAAT Yard.Doç.Dr.Menderes KABADAYI
8. GÜN 22.08.2014 08.30 – 09.00 KAYIT   FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09:00-11:00 ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ   Raşit DEMİRYAS
11.00 – 16.00 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 5 SAAT Raşit DEMİRYAS
16.00-16.30  ÖĞLE ARASI    
16.30 – 21.30 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 5 SAAT Raşit DEMİRYAS
9. GÜN 23.08.2014 09.00 – 14.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 5 SAAT Raşit DEMİRYAS
14.00 – 14.30 ÖĞLE ARASI    
14.30 – 19.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 5 SAAT Raşit DEMİRYAS
10. GÜN 24.08.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Raşit DEMİRYAS
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Raşit DEMİRYAS
11. GÜN 25.08.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Raşit DEMİRYAS
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI ASI    
13.30 – 17.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Raşit DEMİRYAS
12. GÜN 26.08.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Ozan DEDE
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI E ARASI    
13.30 – 18.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Ozan DEDE
13. GÜN 27.08.2014 09.00 – 14.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Ozan DEDE
14.00 – 14.30 ÖĞLE ARASI ÖĞLE ARASI    
14.30 – 18.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Ozan DEDE
14. GÜN 28.08.2014 09.00 – 15.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Ozan DEDE
13.00 – 13.30 ÖĞLE DDOPARAASI    
13.30 – 17.30 DOPİNG VE ZARARLARI 4 SAAT Ögretim Görevlisi Tarafından Gerçekleşecek
15. GÜN 29.08.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4  SAAT Ozan DEDE
13.00 – 13.30      
13.30 – 17.30 SPOR DALI GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME 4 SAAT Ozan DEDE
Devamını oku

14-21 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA LİTVANYA DA DÜZENLENECEK DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINA KATILACAK ADAY TÜRK MİLLİ TAKIMI SPORCU LİSTESİ

2014-08-10 17:10:00
14-21 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA LİTVANYA DA DÜZENLENECEK
DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINA KATILACAK
ADAY  TÜRK MİLLİ TAKIMI SPORCU  LİSTESİ
AŞAĞIDAKİ LİSTEDE İSİMLERİ BELİRTİLEN SPORCULARIMIZ,BİLEK GÜREŞİ TEKNİK KURULU VE FEDERASYON YÖNETİMİMİZCE BELİRLENEN KIRİTERLERE UYAN VE DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILMAYI HAK EDEN SPORCULARIMIZDIR.SAKATLIĞI VEYA HERHANGİ BİR MAZERETİ NEDENİYLE DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILMAYACAK OLANLARIN,
11 AĞUSTOS 2014 PAZARTESİ AKŞAMINA KADAR İSMAİL KURT A BİLGİ VERMELERİ GEREKMEKTEDİR( 0 542 808 20 30 ) .
DİĞER TÜM SPORCULARIMIZIN 13 AĞUSTOS 2014 ÇARŞAMBA AKAŞAMINA KADAR 4 ADET BİYOMETRİK RESİM-NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİLERİN- ADRES VE TELEFON BİLGİLERİNİ KARGO İLE FEDERASYONA GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR.
SR ADI SOYADI İLİ SIKLETİ KG SOL SAĞ
1 BURCU KORKMAZ İSTANBUL GENÇ BAYAN 45 X X
2 GÜLÜSTAN KORKMAZ KİLİS GENÇ BAYAN 45 X X
3 GÜLHAN BİLGİÇ DÜZCE GENÇ BAYAN 50 X X
4 ÜMRAN KESER ESKİŞEHİR GENÇ BAYAN 55 X X
5 S. MELİKE ELİTOK İSTANBUL GENÇ BAYAN 55 X X
6 EBRU EREN BOZKURT KİLİS GENÇ BAYAN 60 X X
7 BEYZANUR AVCI İSTANBUL GENÇ BAYAN 65 X X
8 GÜLSEREN ARSLAN ADANA GENÇ BAYAN 65 X X
9 AYŞE KÜBRA YENİLER ESKİŞEHİR GENÇ BAYAN 70 X X
10 F. TUĞÇENUR KURT KİLİS GENÇ BAYAN 70 X X
11 MEHMET DÖNMEZ YALOVA GENÇ ERKEK 50 X X
12 ENES TALHA AY ÇANKIRI GENÇ ERKEK 50   X
13 HASAN TETİK YALOVA GENÇ ERKEK 50 X  
14 EMRE ALBAŞ YALOVA GENÇ ERKEK 55 X X
15 HÜSEYİN ÖZKENT GAZİANETP GENÇ ERKEK 60 X X
16 SAMİ TIRAŞ GAZİANETP GENÇ ERKEK 60 X X
17 RAHİM TOKGÜN YALOVA GENÇ ERKEK 70 X X
18 OĞUZHAN KOÇAK KOCAELİ GENÇ ERKEK 80 X X
19 ALİ ÇOLAK ANTALYA GENÇ ERKEK 80 X X
20 ALİ DEMİRER YALOVA GENÇ ERKEK 80+ X X
21 ŞEYMA AKSOY ADANA 21 YAG BAYAN 65 X  
22 MESUT YILMAZ GÜMÜŞHANE 21 YAG ERKEK 55 X X
23 ADEM BOZKURT GAZİANTEP 21 YAG ERKEK 55 X X
24 YUNUS EMRE DENİZ SAMSUN 21 YAG ERKEK 65 X X
25 İ. HALİL GÜLTEKİN Ş.URFA 21 YAG ERKEK 65 X X
26 HAMZA ZiYPAK İSTANBUL 21 YAG ERKEK 70 X X
27 MİRZA BİLAL İSTANBUL 21 YAG ERKEK 75 X X
28 EMRAH OKÇU İSTANBUL 21 YAG ERKEK 80 X X
29 CELAL TUNCER DÜZCE 21 YAG ERKEK 85 X X
30 DEVRAN BAŞ AMASYA 21 YAG ERKEK 90+ X X
31 ORHAN UYGUN ADANA MASTER ERKEK 70 X X
32 BİNALİ AKAN İSTANBUL MASTER ERKEK 80   X
33 DURSUN ÖNDER YALOVA MASTER ERKEK 80 X  
34 O. TAHİR SEVGİLİOĞLU İSTANBUL MASTER ERKEK 80 X X
35 CEM ŞENER İZMİR MASTER ERKEK 90 X X
36 T.SERKAN ATMACA ANTALYA MASTER ERKEK 90 X X
37 ATİLLE KOÇAK KOCAELİ MASTER ERKEK 100 X X
38 NUMAN DEMİRER YALOVA MASTER ERKEK 100+ X X
39 ESRA KİRAZ İSTANBUL BÜYÜK BAYAN 50 X X
40 SiGiTA TERZİ YALOVA BÜYÜK BAYAN 55 X X
421 ARZU KUŞLAR ESKİŞEHİR BÜYÜK BAYAN 60 X X
42 MÜNİRE TUNCA ANKARA BÜYÜK BAYAN 70 X X
43 TUBA AYKAN Ş.URFA BÜYÜK BAYAN 70 X X
44 NURCİHAN GÖNÜL KOCAELİ BÜYÜK BAYAN 80+ X X
45 İSMAİL KIZILAY ESKİŞEHİR BÜYÜK ERKEK 55 X X
46 ZAFER NOYAN DİYARBAKIR BÜYÜK ERKEK 55 X X
47 İSMAİL ERCAN BAMYA Ş.URFA BÜYÜK ERKEK 60 X X
48 BEKİR BOZKURT GAZİANTEP BÜYÜK ERKEK 65 X X
49 MUSTAFA ONAY ANKARA BÜYÜK ERKEK 65 X X
50 E.SERHAT ARSLAN ESKİŞEHİR BÜYÜK ERKEK 70 X X
51 ENGİN TERZİ YALOVA BÜYÜK ERKEK 70 X X
52 KAMİL YÜCE ESKİŞEHİR BÜYÜK ERKEK 75 X X
53 RAHMAN KAYA SAMSUN BÜYÜK ERKEK 80 X X
54 OSMAN ÖLMEZ GAZİANETP BÜYÜK ERKEK 80 X X
55 ÜNAL TÜRKER ANKARA BÜYÜK ERKEK 85 X X
56 ATİLLA KAYA DİYARBAKIR BÜYÜK ERKEK 90 X X
 
GENÇ   BAYAN(10) GENÇ   ERKEK(10) 21 YAŞ BAYAN (1)
21 YAŞ ERKEK(9) BÜYÜK ERKEK (12) MASTER ERKEK (8)
 
TOPLAM  56 SPORCU
 
Devamını oku

15-29 AĞUSTOS 2014 SAMSUN 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-08-08 00:10:52
15-29 AĞUSTOS 2014 SAMSUN 2.KADEME VÜCUT GELİSTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU SON KAYIT TARİHİ 13.08.2014 SAAT 17.00.
Devamını oku

GÖREV ALAN HAKEM LİSTESİ 04 - 07 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA YALOVA İLİNDE DÜZENLENECEK TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FİTNESS ŞAMPİYONASI VE DÜNYA ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNDE

2014-08-07 09:00:00
04 - 07 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA YALOVA İLİNDE DÜZENLENECEK  
TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME - FİTNESS ŞAMPİYONASI VE   DÜNYA ŞAMPİYONASI

MİLLİ TAKIM ŞEÇMELERİNDE     GÖREV ALAN HAKEM LİSTESİ
 
 MERKEZ HAKEM KOMİTESİ
  ADI SOYADI ŞEHRİ HAKEMLİK DERECESİ
1 Mehmet AVCI ESKİŞEHİR ULUSLARARASI
2 Ogün SÖNMEZ ANKARA ULUSLARARASI
3 Temir EKİNCİ ANKARA ULUSLARARASI
4 Yakup KENDİRLİ İSTANBUL ULUSLARARASI
5 Hüseyin GÖKÇE ANTALYA ULUSAL
6 Sebahattin KAYA İSTANBUL ULUSAL
 
GÖREVLİ ULUSLARARASI HAKEMLERİ
  ADI SOYADI ŞEHRİ HAKEMLİK DERECESİ
1 Timur AKBAŞ ANKARA ULUSLARARASI
2 Ahmet ERSOY İZMİR ULUSLARARASI
3 Nihat SÖYLER ADANA ULUSLARARASI
4 Aykut BÜYÜKARKIN İSTANBUL ULUSLARARASI

GÖZLEMCİ
  ADI SOYADI ŞEHRİ HAKEMLİK DERECESİ
1 Mine YARIMPABUÇ GAZİANTEP ULUSAL
2 Çetin SİLİS MUĞLA ULUSAL
 
GÖREVLİ ULUSAL HAKEMLER
  ADI SOYADI ŞEHRİ HAKEMLİK DERECESİ
1 M. Ali ÖZYÜKSEL İSTANBUL ULUSAL
2 A. USLANMAZ ADIYAMAN ULUSAL
3 Zuhal AYSEVER AYDIN ULUSAL
4 Sadık İNAN İSTANBUL ULUSAL
5 Mustafa TELATAR ANKARA ULUSAL
6 A.Ali UĞUZ ESKİŞEHİR ULUSAL
7 Mert KAYAARAR ESKİŞEHİR ULUSAL
8 Ali DAHMR. OĞLU KKTC ULUSAL
9 Hasan BÖLÜKBAŞI KKTC ULUSAL
10 Mesut KILIÇER ANKARA ULUSAL
11 Fatih HORASAN ANKARA ULUSAL
12 Derya FAFAL ANTALYA ULUSAL
13 Murat VAROL İZMİR ULUSAL
14 Polat S.OĞLU ANKARA ULUSAL
15 Alpcan HAZAR ANKARA ULUSAL
16 VAHYETTİN ayazer İSTANBUL ULUSAL
17 Haluk ERKOÇAK İSTANBUL ULUSAL
18 Aliye KESİMAL İSTANBUL ULUSAL
19 Sami ÇAKMAKÇI İSTANBUL ULUSAL
20 M.Bülent SERAÇ İSTANBUL ULUSAL
21 Sinan AYDEMİR İZMİR ULUSAL
22 İ.Sırrı ÖNAL İSTANBUL ULUSAL
23 Cengiz TONGUÇ İSTANBUL ULUSAL
24 Kamil ÇUHACI İSTANBUL ULUSAL
25 Yusuf HAZAR İSTANBUL ULUSAL
26 Meral TÜRKMEN İZMİR ULUSAL
27 Fikri AVCI MERSİN ULUSAL
28 Derya AYGÜN MERSİN ULUSAL
29 Ali ÖZDEVECİ İZMİR ULUSAL
30 Korkmaz KARTAL ZONGULDAK ULUSAL
31 Orhan YILMAZ İSTANBUL ULUSAL
32 M.Emre YILDIZ İSTANBUL ULUSAL
33 İhsan GÜNEŞEN İSTANBUL ULUSAL
34 Sabiha BAYSAL SİVAS ULUSAL
35 Ahmet ULAŞ AYDIN ULUSAL
36 Şefika KOCA TEKİRDAĞ ULUSAL
37 Erkan ERTEM İZMİR ULUSAL
38 İsmail  ARICAN İSTANBUL ULUSAL
39 Sinan SÖYLER ANTALYA ULUSAL
40 Fahrettin KILIÇ ADANA ULUSAL
41 Nezih TAT ADANA ULUSAL
42 Hasan GÖKMEN DENİZLİ ULUSAL
43 Atilla SÖNMEZIŞIK ANTALYA ULUSAL
44 Serhat ADALI İSTANBUL ULUSAL
45 Volkan ERSÖZ ANKARA ULUSAL
46 Emrah Üstün ERİNÇ ANKARA ULUSAL
47 Osman Bora KADEM İSTANBUL ULUSAL
                                                       
 
1. Yarışmada Görevli Hakemler Hakem Yönet. Kıyafet Talimatnamesine Göre Giyineceklerdir.
2. Bütün Görevli Kurullar ve Hakemler;  4 Eylül Perşembe Günü Sabah  Saat 10.00 da Yarışma    Mahalinde (YALOVA 90.Yıl Spor Salonunda) Hazır Bulunacaklardır.
3-  MHK,  VG Teknik Kurulu, Fitness Teknik Kurulu ,Organizasyon Komitesi ve Yönetim kurulu
LOVA OTELİ'n de Kalacaktır. 4 Eylül Perşembe giriş -7 Eylül Pazar çıkış.
Bu tarihler dışındaki konaklamalar kişilere aittir.
4- Bu Şampiyonda  Görevlendirilen diğer hakemlerimiz ise,  Federasyon sitemizde yayımladığımız otelerden rezervasyon yapabilirler.

 
Devamını oku

11-25 Eylül 2014 İSTANBUL 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-08-06 11:21:00
11-25 EYLÜL İSTANBUL 2.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURS KAYITLARIMIZ 07.08.2014 SAAT 17.00DEN SONRA KAPANACAKTIR.
Devamını oku

ANKARA 3.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS ANTRENÖR KURSU

2014-08-04 14:25:00
 
11-26 AĞUSTOS 2014 ANKARA 3.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS
KURS PROĞRAMI
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 9.KAT TOPLANTI SALONU ULUS/ANKARA
 
TARİH SAAT DERS SAAT ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
11.08.2014 PAZARTESİ 08.30-09.00 KAYIT 1 FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09.00-13.00 SPOR BESLENME 4 Öğr. Gör. Beril YILMAZ
13.00-14.00 ÖĞLE ARASI    
14.00-1800 BİOMEKANİK 4 Arif Mithat AMCA
12.08.2014 SALI 09.00-12.30 SPOR PSİKOLOJİSİ 4 Öğr. Gör. Atahan ALTINTAŞ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-19.30 SPOR PSİKOLOJİSİ 4 Ar. Gör. Selen KELECEK
13.08.2014 ÇARŞAMBA 08.30-13.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 Dr. Sinem MAVİLİ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-15.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 2 Dr. Sinem MAVİLİ
14.08.2014 PERŞEMBE 08.30-12.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 Öğr. Gör. Atakan YILMAZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-15.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 2 Öğr. Gör. Atakan YILMAZ
15.30-19.30 SPOR SOSYOLOJİSİ 4 2  saat  Öğr. Gör. Atahan ALTINTAŞ
2  saat  Öğr. Gör. Feyza Meryem KARA
 
15.08.2014               CUMA 08.30-12.30 SPOR FİZYOLOJİSİ 6 Yrd. Doç. Dr. Nazan KOŞAR
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-18.30 SPORDA YÖNETİM VE ORGANİZASYON 5 Öğr. Gör. Feyza Meryem KARA
16.08.2014 CUMARTESİ 08.30-12.30 SPORDA GENEL TEKNİK TAKTİK ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ 4 Yrd. Doç. Dr. Bengü Güven KARAHAN
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 BECERİ ÖĞRENİMİ 4 2  saat   Öğr. Gör. Atahan ALTINTAŞ
2  saat  Ar. Gör. Selen KELECEK   
 
17.08.2014 PAZAR 09.00-11.00 SPORCU SAĞLIĞI 2 Öğr. Gör. Atakan YILMAZ
11.00-13.00 SPOR ANATOMİSİ 2 Yrd. Doç. Dr. Nazan KOŞAR
     13.00-14.00 ÖĞLE ARASI    
14.00-18.00 SPOR ANATOMİSİ 4 Yrd. Doç. Dr. Nazan KOŞAR
  08.30-12.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 Öğr. Gör. Atakan YILMAZ
18.08.2014 PAZARTESİ        
       19.08.2014               SALI 08.00-10.00 KAYIT
ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ
  FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
10.00-12.30 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 2 Emrah Üstün ERİNÇ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-19.30 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 6 Emrah Üstün ERİNÇ
20.08.2014 ÇARŞAMBA 08.30-12.30 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 SPOR DALI TEKNİK TAKTİK 4 Volkan ERSÖZ
21.08.2014 PERŞEMBE 08.30-12.30 SPOR DALI TEKNİK TAKTİK 4 Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 SPOR DALI TEKNİK TAKTİK 4 Emrah Üstün ERİNÇ
22.08.2014 CUMA 08.30-12.30 SPOR DALI TEKNİK TAKTİK 4 Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
       
13.30-19.30 SPOR DALI TEKNİK TAKTİK 6 Emrah Üstün ERİNÇ
 
11-26 AĞUSTOS 2014 ANKARA 3.KADEME VÜCUT GELİŞTİRME VE FITNESS
KURS PROĞRAMI
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 9.KAT TOPLANTI SALONU ULUS/ANKARA
TARİH SAAT DERS SAAT ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
23.08.2014 CUMARTESİ  08.30-12.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Emrah Üstün ERİNÇ
24.08.2014 PAZAR 08.30-12.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Emrah Üstün ERİNÇ
25.08.2014 PAZARTESİ 08.30-12.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Emrah Üstün ERİNÇ
26.08.2014 SALI 08.30-12.30 DOPİNG KULLANIMI VE ZARARLARI 4  
12.30-13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30-17.30 SPOR DALI TEKNİK-TAKTİK 4 Emrah Üstün ERİNÇ
Devamını oku

04-07-EYLÜL-2014 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YARIŞMA REGLAMANI

2014-07-31 17:10:00
 
2014 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ
YARIŞMA REGLAMANI
Federasyonumuz 2014 Yılı Faaliyet Programında Yer alan
TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI VE DÜNYA ŞAMPİYONASI
 MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YARIŞMASI  04-07-EYLÜL-2014 TARİHLERİ ARASINDA YALOVA İLİNDE(90.YIL KAPALI SPOR SALONUNDA) yapılacaktır.

İlgili Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.
 YARIŞMA KURALLARI:
 
1.BU YARIŞMAYA; T.C Vatandaşı olan kulüp sporcuları katılabilecektir. Ferdi lisanslı sporcular kesinlikle katılamayacaktır. Tüm sporcuların kulüp lisansı ile yarışmalara katılımı sağlanacaktır.  K.K.T.C. vatandaşı olan T.C vatandaşı statüsüne sahip sporcular da, bu şampiyonaya katılabilecektir.
 
2.YARIŞMAYA KATILACAK SPORCU ve KULÜPLER;
a) Kulüpler bu şampiyonaya katılacak onaylı sporcu listelerini, bağlı bulundukları ilin Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüklerine göndereceklerdir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ise İl kafile listelerini 01 EYLÜL 2014 PAZARTESİ günü, mesai saati bitimine kadar, Federasyonun ( 0312 ) 310 49 05 numaralı faksına göndereceklerdir. 
b) Faks çekildikten sonra (0312) 312 72 09 numaralı Federasyon telefonundan faksın ulaşıp ulaşmadığına dair onay alınacaktır.
c) İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesini 01 EYLÜL 2014 PAZARTESİ günü mesai saati sonuna kadar göndermeyen iller ve bu il adına yarışan kulüp sporcuları, yarışmaya alınmayacaktır.
d) İl Müdürlüğünden onaylı kafile listeleri 2 nüsha şeklinde düzenlenecek olup, bu listede sporcu adı soyadı, kulüpleri ve sıkletleri belirtilecek olup; listelerde sonradan elle düzeltmeler yapılmayacak ve kabul edilmeyecektir.
e)  Kafile listelerinin hazırlanıp ,düzenlenmesi ve gönderilmesi  il temsilcilerinin sorumluluğundadır.
 
3.YARIŞMA İLE İLGİLİ TEKNİK KURALLAR
Değişen koşullara veya gereksinmelere göre MHK tarafından değiştirilebilecektir.
 
4.YARIŞMA TEKNİK TOPLANTISI;
Kafile başkanları, antrenörler ve federasyon görevlilerinin katılımıyla yapılacaktır. İdareciler 2 adet onaylı kafile listelerini yanlarında getirecektir. Yarışmaların Günlük Programı ve diğer kuralları Teknik Toplantıda belirlenecek olup, daha sonra değişiklik yapılması ile ilgili gelecek öneriler kabul edilmeyecektir.
 
5.KAFİLE BAŞKANLARI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alınan onaylı 2 adet kafile listesini; tartı sırasında Merkez Hakem Kuruluna vermeleri gerekmektedir. Onaylı Listesi olmayan iller ile kulüp lisansı ve 2014 yılı vizesi olmayan sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Listelerde silinti, kazıntı ve ekleme yapılmayacaktır. Bu durumdaki listeler işleme alınmayacaktır. Ödemeler, onaylı listede adı bulunanlara yapılacaktır.
  
6. YARIŞMAYA KATILACAK SPORCULAR TARTIYA ÇIKARKEN;
Tartı 04 Eylül 2014 Perşembe günü saat 11.00 da başlayacak ve saat 15.00 da sona erecektir.              
a) Bir sporcu sadece bir kategoride yarışabilecektir. Sporcular Lisans ve nüfus cüzdanlarını yanlarında getireceklerdir.
b) Kulüp Lisansı olmayan sporcular ve lisansında 2014 yılı vizesi olmayan sporcular yarışmaya kesinlikle alınmayacaktır.
c) IFBB kurallarına göre definasyonu yeterli bulunmayan sporcular tartı sırasında MHK tarafından kontrol edilerek yarışmaya alınmayacaktır.
d) Sporcular tartıya, Yarışmada giyecekleri mayo ile geleceklerdir. Yarışma mayoları tartı sırasında MHK tarafından kontrol edilecektir. IFBB Kurallarına ve Yarışma Talimatına uygun olmayan mayolar kabul edilmeyecektir. Mayoları uygun olmayan sporcular, mayolarını değiştirmedikleri takdirde yarışmaya alınmayacaktır.
e) Tartıya zamanında çıkmayan, geçerli gerekçesi olmadan tartıya gelmeyen sporcular yarışma dışı kalacaktır
f) Gençler kategorisinde yarışacak sporcularımızın doğum tarihlerinin 1991- 1998 yılları arasında olması gerekmektedir. Ay ve gününe bakılmayacaktır.
g) Yarışma sıkletlerinin tamamında +2 kg. Tolerans uygulanacaktır
h) Yarışma sıkletlerinde gerek görüldüğünde sıklet birleştirilmesi yada kategorisi açılarak siklet artırımı yapılacaktır.
 
7. HARCIRAH ÖDENMESİ GEREKENLER;
a) YALOVA ilinden katılan sporcu, idareci, antrenörlere yolluk yevmiye verilmeyecektir.
b) Yarışmaya YALOVA ili dışından katılan, il kafile listesinde isimleri bulunan ve yarıştıkları kategoride ilk 6’da yer alan sporculara;
c) Kafile listesinde 1 ile 4 arası sporcu olması halinde, o ilin 1 idareci veya lisanslı 1 antrenörüne. Kafile listesinde 5 ve yukarı sayıda sporcu olması halinde, o ilin 1 idarecisine ve lisanslı 1 antrenörüne yolluk ve 6 günlük harcırahları Federasyon tarafından ödenecektir. Kafile listesinde ismi bulunan sadece 1 antrenöre harcırah verilebilir.
d) Kafile listesinde ismi yer alan I-II-III-IV-V. Kademe Antrenör belgesine sahip faal antrenörlerin 2014 Yılı antrenör vizelerini yaptırmış ve ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde harcırah alamayacaklardır.
e) Dereceye giremeyenlerin yolluk ve yevmiyeleri olanakları ölçüsünde, bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenebilecektir. Dereceye giremeyenler, İl Müdürlüklerine vermeleri gereken yazıyı yarışma yerinde Merkez Hakem Kurulundan alacaklardır.
f) Yarışmalara katılacak idareci, antrenör ve sporcular izinlerini, bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacaklardır.
 
8. MİLİ TAKIM ADAY KADROSU;
Yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında sıklet ve kategorilerinde 1. Olan sporculardan, formları uygun ve yeterli olanlar Teknik Kurul tarafından belirlenecek ve doğrudan Milli takıma alınacaklardır. Sıklet ve kategorilerinde 1. olduğu halde Milli takım kadrosuna alınmayanlar ile 2. Olan sporcular ise kendi imkanları veya sponsor desteği ile Milli Takım kadrosuna alınabileceklerdir.
 
9. DOPİNG;
a) 04 - 07 EYLÜL 2014 tarihlerinde Yapılacak Türkiye Şampiyonasında TMOK tarafından tüm kategorilerde sporculardan doping testi örneği alınacaktır. Disiplin Talimatımıza göre, Doping numunesi vermeyen yada Sonucu pozitif çıkan sporculara, kulüplerine ve antrenörlerine 10.000,00 TL. ye kadar Para cezası verilecek, ayrıca doping testi için ve Federasyonun kendisi adına yaptığı tüm harcamaları ,kupa, madalya ve sertifikaları  Federasyona geri iade etmesi istenecektir.. Bunun yanında;  Doping testinden kaçınan veya test sonucu pozitif çıkan sporcular, kulüpleri ve antrenörleri yaptırım uygulanmak üzere Disiplin Kuruluna sevk edilecektir. Bu konuda Federasyonumuz Disiplin ve Yaptırım Talimatı “ Doping : Madde – 52 ”  uygulanacaktır.
b) Yarışma sonrası ileri bir tarihte doping için numune alınacaksa doping testi zamanı ve tarihi sporcuların kendilerine bildirilecektir.
c) Doping testi sonucuna göre Teknik Kurul tarafından belirlenen kesin sporcu (Milli Takım) listesi Yönetim Kurulunun onayından sonra Federasyonun internet sayfasında yayınlanacaktır.
 
10. ISINMA ve BOYANMA;
Bay - Bayan sporcuların hazırlanma (Isınma – Boyanma) odasına yalnızca Akrediteli bir antrenör ve idareci girebilecektir. Akreditasyon kartı olmayan hiç kimse soyunma odalarına ve yarışma alanına alınmayacaktır.
 
11. MÜZİK EŞLİĞİNDE YAPILAN FİNAL YARIŞMALARI;
Yarışmalar sporcuların kendi seçtikleri müzik eşliğinde yapılacaktır. Yarışmacılar müzik CD’lerini, Final günü kontrol edilmiş ve baştan başlayacak şekilde müzik görevlisine CD’ nin üzerine isim ve sıkletlerini yazmış şekilde teslim edeceklerdir.
 
12. İTİRAZLAR;
Yarışma derecelerine yapılacak itirazlar için ücret 200 TL.’dır. İtirazlar antrenörler tarafından, antrenör yok ise sporcular tarafından yapılabilir. İtirazlar yazılı olarak MHK başkanlığına yapılacak ve itiraz ücreti makbuz karşılığı peşin ödenecektir.
 
13. FEDERASYON BAŞKANLIĞI;
Yarışmaya katılan sporcuların bu genelgede yer alan kuralları okuduğunu, kurallara tam olarak uyacağını ve yaptırımlarını önceden kabul ettiğini varsayarak işlem yapacaktır.
 
 YARIŞMA GÖREVLİLERİNCE UYULMASI ZORUNLU KURALLAR:
 
 04 EYLÜL 2014 saat 11.00 da yarışma salonunda tartı başlayacaktır. Bütün görevli kurullar ve hakemler; tartı başlamadan 1 saat önce saat 10.00’da yarışma salonunda hazır bulunacaklardır. Tartı bitinceye kadar da yarışma salonundan ayrılamayacaklardır.
ORGANİZASYON GÖREVLİLERİNCE YAPILACAKLAR;
a) Yarışma podyumunun, konuşma kürsüsünün ve derece kürsüsünün kurulması,                          b) Elektronik tartı aleti ve odasının hazırlanması, sağlık ve güvenlik önlemlerinin alınması    Ses ve ışık düzeninin kurulması, İstiklal Marşı’nın müzik görevlilerince hazır duruma getirilmesi                                                                                                                                                  c) 10 adet hakem masasının; örtü ve sandalyeleriyle birlikte tek örnek olarak kurulması                           d) Masalara hakem numaralarının konulması,                                          
e) Müzik görevlileri için yeterli büyüklükte bir masa, gerekli donanım ile 3 adet sandalyenin Kurulması
C-YARIŞMA SIKLET VE KATEGORİLERİ
Vücut Geliştirme
  •  
Tüm Sıkletlerde 2 kg. tolerans tanınacaktır.
Gençler              
  •  
-75 kg. ve  + 75 kg.
Büyükler
  •  
65 kg., 70 kg., 75 kg., 80 kg.,  85 kg., 90 kg.,95.,kg  100 kg. ve  + 100 kg. 
Master Erkek     / 40 – 49 yaş
  •  
70 kg., 80 kg., 90 kg. ve  + 90kg.
Master Erkek    / 50 – 59 yaş
  •  
-80kg.   +  80 kg.
Master Erkek / 60 yaş ve üzeri                   
  •  
Açık ( Sıklet )
Vücut Geliştirme Çiftler
  •  
Açık ( Sıklet )
Genç Erkek –Fitness
  •  
Açık ( Sıklet )
Büyük Erkek –Fitness
  •  
Açık ( Sıklet )
Genç Bayan- Fitness
  •  
Açık (Sıklet )
Büyük Bayan- Fitness
  •  
Açık (Sıklet )
Genç Bayan- Body Fitness
  •  
Açık ( Sıklet )
Büyük Bayan- Body Fitness
  •  
-1,63, 1,68,+1,68
Master Bayan- Body Fitness
  •  
Açık ( Sıklet) (35 Yaş Üzeri)
Genç Bayan –Bikini
Genç Bayan – Bikini
  •  
  •  
-1,63cm
+1,63cm
Büyük Bayan –Bikini
Büyük Bayan –Bikini
Büyük Bayan –Bikini
Büyük Bayan –Bikini
  •  
  •  
  •  
  •  
-1,63cm
 1,66cm
 1,69cm
+1,69cm
Klasik Vücut Geliştirme
  •  
Tüm Sıkletlerde 2 kg. tolerans tanınacaktır
Büyükler
  •  
1.68 cm. + 0kg 1.71 cm.+ 2kg, 1.75 cm.+ 4kg, 1.80 cm.+ 6kg. +1.80 cm.+8kg.
Gençler
  •  
Açık ( Sıklet )
Masterler 40 yaş ve üzeri
  •  
Açık (Sıklet ) Klasik Vücut Geliştirme
Büyükler Atletik Fizik Bayan
  •  
1,63cm - +1,63cm
Gençler Atletik Fizik Erkekler
  •  
Açık ( Sıklet )
Büyükler Atletik Fizik Erkekler
  •  
1.70 cm / 1.78 cm +1.78 Üzeri
 
NOT:
1-)2O13 Ve 2014 Yılı NAC Yarışmasına Katılan Sporcular Yarışmaya Alınmayacaklardır.
2-)IFBB Yapacağı Dünya Şampiyonası Reğlamanlarına göre Bay-Bayan, Büyükler, Gençler ve Masterler (Vücut Geliştirme Klasik Vücut Geliştirme Fitness Atletik Fizik) Kategorilerindeki Değişiklikler, Açılacak Sıkletlere Göre Reğlamanımızda Yapılandırılıp Sıkletlerde Ekleme veya Çıkartma Yapılacaktır.
3-)Yarışmacıların Şampiyonaya Girecekleri Kategorilerde Teknik Komite Tarafından, Tartı esnasında Kontrol Yapılacak Olup; Fiziki Formu İyi Olmayan Sporcular Tartı Sonrası Podyuma Çıkarılmayıp Eleneceklerdir.
 
IFBB TALİMATLARI GEREĞİ ULUSAL VE ULUSLAR ARASI YARIŞMALARDA PROTANVE JANTANASPREY SPORCU BOYALARI KULLANILMAKTADIR. KREM BOYALAR MARKASI NE OLURSA OLSUN KULLANILMIYACAKTIR. KULLANAN SPORCULAR YARIŞMADAN DİSKALİFİYE EDİLECEKTİR.
  
D – YARIŞMA PROGRAMI:
 
04 EYLÜL PERŞEMBE 2014
Saat 10.00 – 11.00 Yarışma Teknik Toplantısı (idareci, antrenör, hakem).
Saat 11.00 – 15.00 TARTI VE KAYITLAR
Saat: 17.00 AŞAĞIDA YAZILAN SIKLETLERİN ÖN ELEME, YARI FİNAL VE FİNALLERİ TARTI BİTİMİNİ TAKİBEN 04 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAKTIR.
 
04 EYLÜL PERŞEMBE 2014
Genç Erkek –Fitness
  •  
Açık ( Sıklet )  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Büyük Erkek –Fitness
  •  
Açık ( Sıklet )  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Genç Bayan- Fitness
  •  
Açık (Sıklet )  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Büyük Bayan- Fitness
  •  
Açık (Sıklet )  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
 
05 EYLÜL 2014 CUMA
Saat 09.30 – 10.00 Hakem ve organizasyon görevlilerinin hazırlığı
Saat 10.00 – 13.00 Aşağıdaki belirtilen Tüm sıkletlerin Ön eleme, Yarı Finalleri Finaller
Saat 13.00 – 14.00 Öğle arası.
Saat 14.00 --Ön eleme, Yarı Finaller ve Finallerin Devamı
 
AŞAĞIDA YAZILAN SİKLETLERİN; ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
05 EYLÜL CUMA GÜNÜ YAPILACAKTIR.
 
05 EYLÜL 2014 CUMA
Master Erkek     / 40 – 49 yaş
  •  
70 kg., 80 kg., 90 kg. ve  + 90kg  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Master Erkek    / 50 – 59 yaş
  •  
-80kg.   +  80 kg. ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Master Erkek / 60 yaş ve üzeri                   
  •  
Açık ( Sıklet ) ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
     
Büyükler Atletik Fizik Bayan
  •  
1,63,+1,63 ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Gençler Atletik Fizik Erkekler
  •  
Açık ( Sıklet ) ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Büyükler Atletik Fizik Erkekler
  •  
1.70 cm / 1.78 cm +1.78 Üzeri ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
 
Genç Bayan- Body Fitness
  •  
Açık ( Sıklet ) ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Büyük Bayan- Body Fitness
  •  
-1,63,1,68,+1,68 ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Master Bayan- Body Fitness
  •  
Açık ( Sıklet) (35 Yaş Üzeri ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Genç Bayan – Bikini
Genç Bayan – Bikini
  •  
  •  
-1,63cm   ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
+1,63cm  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Büyük Bayan –Bikini
Büyük Bayan –Bikini
Büyük Bayan –Bikini
Büyük Bayan –Bikini
  •  
  •  
  •  
  •  
-1,63cm   ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
1,66cm    ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ                                       1,69cm    ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
+1,69cm  ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
 
 06 EYLÜL 2014 CUMARTESİ
Saat 09.30 – 10.00 Hakem ve organizasyon görevlilerinin hazırlığı
Saat 10.00 – 13.00 Aşağıdaki tabloda belirtilen Tüm sıkletlerin Ön eleme ve Yarı Finalleri
Saat 13.00 – 14.00 Öğle arası.
Saat 14.00 --Ön eleme, Yarı Finaller ve Finaller
 
AŞAĞIDA YAZILAN SİKLETLERDEN; ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ 06 EYLÜL CUMARTESİGÜNÜ YAPILACAKTIR.
 
Vücut Geliştirme
  •  
BÜYÜKLER VE GENÇLERDE ÖN ELEME VE YARI FİNAL YAPILACAK
Gençler              
  •  
-75 kg. ve  + 75 kg. ÖN ELEME YARI FİNAL
Büyükler
  •  
65 kg., 70 kg., 75 kg., 80 kg.,  85 kg., 90 kg.,95.,kg  100 kg. ve  + 100 kg. ÖN ELEME YARI FİNAL
Vücut Geliştirme Çiftler
  •  
Açık ( Sıklet ) ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
Klasik Vücut Geliştirme   ÖN ELEME YARI FİNAL
Büyükler
  •  
1.68 cm. + 0kg 1.71 cm.+ 2kg 1.75 cm.+ 4kg 1.80 cm.+ 6kg +1.80 cm.+ 8kg ÖN ELEME YARI FİNAL
Gençler
  •  
Açık ( Sıklet ) ÖN ELEME YARI FİNAL
Masterler 40 yaş ve üzeri
  •  
Açık (Sıklet ) Klasik VG: ÖN ELEME YARI FİNAL VE FİNALLERİ
 
07 EYLÜL 2014 PAZAR
Saat 09.30 Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Açılış Konuşmaları.
Saat 10.00 Final Yarışmaları ve Ödül Töreni.
 
Vücut Geliştirme = FİNALLER
Gençler               = -75 kg. ve  + 75 kg.
Büyükler = 65 kg., 70 kg., 75 kg., 80 kg.,  85 kg., 90 kg.,95.,kg  100 kg. ve  + 100 kg. 
Klasik Vücut Geliştirme = FİNALLER
Büyükler = 1.68 cm. + 0kg 1.71 cm.+ 2kg 1.75 cm.+ 4kg 1.80 cm.+ 6kg +1.80 cm.+ 8kg
Gençler = Açık ( Sıklet )
 
 
NOT: IFBB DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN ATLETİK FİTNESS KATEGORİSİ AÇMADIĞINDAN BU SİKLETLER YAPILMAYACAKTIR.
PROGRAM AKIŞI ;
Kategori ve sıkletlerdeki sporcu yoğunluğuna göre gerek duyulduğunda yeniden akış programı düzenlenir.

BU GENELGE;
Değişen koşullara veya gereksinmelere göre FEDERASYON BAŞKANI tarafından değiştirilebilecektir. Değişiklikler Federasyonun www.tvgfbf.com adresindeki internet Sayfasından ayrıca duyurulacaktır. Bu Genelgede yer almayan genel konularda Uluslar arası (IFBB) Yarışma Kuralları geçerlidir.
 
Devamını oku

ULUSAL HAKEMLİĞE (MİLLİ) TERFİ SINAVINA KATILACAK HAKEMLERİN LİSTESİ

2014-07-31 16:10:00

TVGFF

 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS  FEDERASYONU
YALOVA / TÜRKİYE
04.07.09.2014
ULUSAL HAKEMLİĞE (MİLLİ) TERFİ SINAVINA KATILACAK HAKEMLERİN LİSTESİ
SIRA NO ADI SOYADI İLİ
1 BERK DİLEK İSTANBUL
2 TURGAY EVREN HATAY
3 B.GÖKHAN NİZAMOĞLU HATAY
4 BİRCAN SAHİLLİ HATAY
5 BİLGEN ÖZTÜRK BALIKESİR
6 ADEM YASTAŞ İSTANBUL
Sınava Girecek Hakemlerin 05.Eylül.2014 Tarihinde Şampiyonanın Yapılacagı Salonda Saat 10:00'da
Hazır Bulunmaları gerekmektedir. Hakemler Kendi İmkanlarını Kendileri Karşılayacaktır.  
Yarışma Yeri: Yalova 90.Yıl Kapalı Spor Salonu
05.Eylül 2014  Cuma Günü Yazılı Sınav 06.Eylül 2014 Cumartesi Günü Uygulamalı Sınav

 
Devamını oku

İL HAKEMİ TEST SINAVINA KATILACAK HAKEMLERİN LİSTESİ

2014-07-30 09:10:00

TVGFF

 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS  FEDERASYONU
YALOVA / TÜRKİYE
04.07.09.2014
İL HAKEMİ TEST SINAVINA KATILACAK HAKEMLERİN LİSTESİ
SIRA NO ADI SOYADI İLİ
1 T.NURAY EDEBALİ İSTANBUL
2 MEHMET BALDİŞ  MALATYA
3 RAŞİT DEMİRYAS İSTANBUL
4 T.UĞUR TAŞGIN İSTANBUL
5 ERMAN KENDİBAŞINA İSTANBUL
Sınava Girecek Hakemlerin 06.Eylül.2014 Tarihinde
Şampiyonanın Yapılacağı Salonda Saat 09:00'da  

Hazır Bulunmaları Gerekmektedir.
Hakemler Kendi İmkanlarını Kendileri Karşılayacaktır.
Yarışma Yeri: Yalova 90.Yıl Kapalı Spor Salonu
Devamını oku

4 - 7 EYLÜL YALOVA DA KONAKLANACAK OTELLER

2014-07-23 09:10:00
Oteller ile ilgili Yetkili : Kaan UZUNDEMİR Telefon: 0 (554) 698 30 27
Otel Adı Fiyatlar Kapsam Yetkilisi İletişim
Yalova
Uygulama
Oteli
Sng
Dbl
Trp
Quand
60TL
100TL
140TL
160TL
Oda
Kahvaltı
Ramadan
BAKLACI
Tel: 0(226) 811 59 02
Fax:0(266) 811 59 08
uygulamaotel@hotmail.com
Şehit Ömer Faydalı Cad.
N0:38 YALOVA
uygulamaotel@hotmail.com
www.yalovauygulamaoteli.com
Otel Fatih Sng
Dbl
Trp
60TL 90TL 110TL Açık Büfe Kahvaltı   Tel: 0(226) 812 20 28
Fax:0(226) 814 17 15 info@otelfatih.com Cumhuriyet Cad.
No: 27  YALOVA
www.otelfatih.com 
Hotel ÖNCÜ   Sng 
Dbl 
Trp Quand
90TL 130TL 180TL 230TL Oda
Kahvaltı
Ece
ÇETİNKESER
Tel: 0(226) 811 60 30    
Fax:0(226) 811 60 31 info@hoteloncu.com        
Yalı Cad.No:13   
YALOVA
www.hoteloncu.com
Elegance
Resort Hotel
Dbl
Trp
90TL 80TL Açık Büfe Kahvaltı İlhan
AYDEMİR
Tel: 0(226) 465 66 22
Fax:0(226) 465 66 11 info@eleganceresort.com.tr  
Topçular Mevkii
Tavşanlı Beldesi
YALOVA
www.eleganceresort.com.tr 
Grand Karot Hotel   Sng
Dbl
Trp
 Quand
125TL 185TL 225TL 300TL Açık Büfe Kahvaltı Özlem
SEZGİN
Tel: 0(226) 812 62 87 
Fax:0(226) 812 62 86 info@karototelyalova.com 
Rüstem Paşa Mah.
Gazi Paşa Cad. No:2
YALOVA
www.karototelyalova.com 
Lova Hotel Sng
Dbl
Trp
150TL 180TL 250TL Oda
Kahvaltı


Fikret
ODABAŞ

 
Tel: 0(226) 880 00 50
Fax: 0(226) 880 00 21
fikret.odabas@lovahotel.com
Samanlı Termal Yolu Cad.
No:3 YALOVA 
www.lovahotel.com
Lova Hotel Sng
Dbl
Trp
180TL 240TL 270TL Yarım Pansiyon  Fikret
ODABAŞ
 
Limak Thermal Boutique Hotel  Sng
Dbl
Trp
350TL 455TL 610TL Oda
Kahvaltı
Harun
SAHIN
Tel: 0(226) 675 78 00
Fax:0(226) 675 7820  
hsahin@limakhotels.com  
Gökçedere Mah.
Adnan Kahveci Cad.
YALOVA
www.limakhotels.com 
Otel Fiyatları Kişi Başı Olarak Hesaplanacaktır.
 
Devamını oku

1-15 AĞUSTOS 2014 / İZMİR 2.KADEME KURS YERİ VE DERS PROGRAMI

2014-07-20 09:00:00
1-15 AĞUSTOS 2014 / İZMİR
VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS II. KADEME ANTRENÖR KURS PROGRAMI
EGE ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
TARİH SAAT DERSİN ADI SÜRE EĞİTMENİ
1. GÜN 1.8.2014 08.30 – 09:00 KAYIT   FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09:00 – 13:00 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Zeki ÖZKOL
13:00 – 13:30 ÖĞLE TATİLİ    
13:30–17:30 SPOR FİZYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Zeki ÖZKOL
2. GÜN 2.8.2014 09.00 – 13.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Tolga AKŞİT
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Tolga AKŞİT
3. GÜN 3.8.2014 09.00 – 15.00 GENEL ANTRENMAN BİLGİSİ 6 SAAT Yrd. Doç. Dr. Tolga AKŞİT
15.00–19.00 SPORDA ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Melih BALYAN
4. GÜN 4.8.2014 09.00 – 13.00 PSİKOMOTOR GELİŞİMİ 4 SAAT Doç. Dr. Ferudun DORAK
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 PSİKOMOTOR GELİŞİMİ 4 SAAT Doç. Dr. Ferudun DORAK
17.30-19.30 SPORDA YÖNETİM VE ORGANİZASYON 2 SAAT Öğr. Gör. Mehmet İNCE
5. GÜN 5.8.2014 09.00 – 15.00 SPOR PSİKOLOJİSİ 6 SAAT Doç. Dr. Zişan ÇETİNKALP
15.00 – 19.00 SPOR SOSYOLOJİSİ 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa ENGÜR
6.GÜN 6.8.2014 09.00 – 13.00 SPORCU SAĞLIĞI 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Zeki ÖZKOL
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 19.30 SPOR ANATOMİSİ 6 SAAT Okt. Ramazan AYDINOĞLU
7. GÜN 7.8.2014 09.00 – 13.00 BECERİ ÖĞRENİMİ 4 SAAT Doç. Dr. Zişan ÇETİNKALP
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 SPORDA BESLENME 4 SAAT Yrd. Doç. Dr. Emine KUTLAY
17.30 – 19.30 SPORDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME 2 SAAT Yrd. Doç. Dr. Mustafa ENGÜR
8. GÜN 8.8.2014 08.30 – 09.00 KAYIT   FEDERASYONCA GERÇEKLEŞECEK
09:00-11:00 ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ    
11.00 – 16.00 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 5 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
16.00-16.30 ÖĞLE ARASI    
16.30 – 21.30 ÖZEL ANTRENMAN BİLGİSİ 5 SAAT Öğr. Gör. Emrah DEMİRTAŞ
9. GÜN 9.8.2014 09.00 – 14.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 5 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
14.00 – 14.30 ÖĞLE ARASI    
14.30 – 19.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 5 SAAT Yrd. Doç. Dr. Yalçın BEŞİKTAŞ
10. GÜN 10.8.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Emrah ÜSTÜN ERİNÇ
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI    
13.30 – 17.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Emrah Üstün ERİNÇ 
11. GÜN 11.8.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Emrah Üstün ERİNÇ
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI ASI    
13.30 – 17.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Emrah Üstün ERİNÇ
12. GÜN 12.8.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Emrah Üstün ERİNÇ
13.00 – 13.30 ÖĞLE ARASI     
13.30 – 18.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Emrah Üstün ERİNÇ
13. GÜN 13.8.2014 09.00 – 14.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Hasan ÖZSOY
14.00 – 14.30 ÖĞLE ARASI    
14.30 – 18.30 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Hasan ÖZSOY
14. GÜN 14.8.2014 09.00 – 15.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4 SAAT Hasan ÖZSOY
13.00 – 13.30 ÖĞLE MOLASI    
13.30 – 17.30 DOPİNG VE ZARARLARI 4 SAAT ÜNİVERSİTE GÖREVLİSİ
15. GÜN 15.8.2014 09.00 – 13.00 SPOR DALI TEKNİK - TAKTİK 4  SAAT Hasan ÖZSOY
13.00 – 13.30 ÖĞLE MOLASI    
13.30 – 17.30 SPOR DALI GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME 4 SAAT Hasan ÖZSOY
Devamını oku

İSTANBUL 2. KADEME KURSU 11-25 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

2014-07-17 09:00:00
İSTANBUL 2. KADEME KURSU 11-25 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.
 
ANTRENÖR KURSLARINA KATILACAK ARANILACAK ŞARTLAR
  1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. Milli sporcularda tahsil aranmaz
  2. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül, engelli spor branşlarında ise yalnızca görme ve zihinsel engelli olmamak,
  3. En az 18 yaşını doldurmak,
  4. Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan  fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
  5. 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan   Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile özerk spor federasyonlarının disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.
  6. 1. Kademe Antrenör lisansına sahip ve 1 yılını doldurmuş olmak
               
 
KURSA  KATILACAK OLAN KURSİYERLERİMİZ
Kursa katılmak isteyen kursiyerlerimizin Kesin Kayıtlarının yapılabilmesi için İstenilen ve yapılması gerekenler sırası ile aşağıda verilmiştir :
1- Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki  TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1.250 –TL. Kurs ücreti ve  yıllık antrenör  vize ücreti  50 –TL yatırmaları gerekmektedir.
2-Banka ödendi belgesinin üzerine ayrıca tükenmez kalemle Ad-Soyad  kursun  yapıldığı ili yazdıktan sonra banka dekontunu Federasyonun  0312 310 49 05 numaralı faxsına göndermelidirler.
 Fax gönderildikten hemen sonra 0312 312 72 09 numaralı telefondan faxsın ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili teyit alınması zorunludur. Gönderdiğiniz fax federasyonumuza ulaşınca kesin kaydınız yapılmış olacak kurs yeri ve ders programı daha sonra internet sitemizde duyurulacaktır.
NOT: Kurstan herhangi bir sebeple vazgeçen kursiyerlerin ödemeleri 6 ay içerisinde yapılacaktır.
 Kursiyerlerin Aşağıda istenen evrakları kursun ilk günü kurs sorumlusuna vermeleri gerekmektedir. Evrakları eksik olan kursiyerler kesinlikle kursa alınmayacaktır.
KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER
1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2-En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokobisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile  müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokobisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu
8-  1. Kademe Antrenör belgesi fotokobisi
 
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR
1- Besyo mezunları Temel Eğitim derslerinden muaf değildir.  
2- Diğer  federasyonlardan 2. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar temel eğitim derslerinden muaftır.;( 5 yıl içinde almış olmak şartıyla) Belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokobilerini ,yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedir. Diğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur
İRTİBAT TELEFONUMUZ ( 0530 152 02 88 )
Devamını oku

SAMSUN 2. KADEME KURSU 15-29 AĞUSTOS 2014 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

2014-07-15 09:00:00
 
ANTRENÖR KURSLARINA KATILACAK ARANILACAK ŞARTLAR
  1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. Milli sporcularda tahsil aranmaz
  2. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül, engelli spor branşlarında ise yalnızca görme ve zihinsel engelli olmamak,
  3. En az 18 yaşını doldurmak,
  4. Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan  fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
  5. 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan   Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile özerk spor federasyonlarının disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.
       6. 1. Kademe Antrenör lisansına sahip ve 1 yılını doldurmuş olmak
KURSA  KATILACAK OLAN KURSİYERLERİMİZ
Kursa katılmak isteyen kursiyerlerimizin Kesin Kayıtlarının yapılabilmesi için İstenilen ve yapılması gerekenler sırası ile aşağıda verilmiştir :
1- Federasyonumuzun GARANTİ BANKASI –Ankara Anafartalar Şubesindeki  TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58  numaralı hesabına   1.250 –TL. Kurs ücreti ve  yıllık antrenör  vize ücreti  50 –TL yatırmaları gerekmektedir.
2-Banka ödendi belgesinin üzerine ayrıca tükenmez kalemle Ad-Soyad  kursun  yapıldığı ili yazdıktan sonra banka dekontunu Federasyonun  0312 310 49 05 numaralı faxsına göndermelidirler.
 Fax gönderildikten hemen sonra 0312 312 72 09 numaralı telefondan faxsın ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili teyit alınması zorunludur. Gönderdiğiniz fax federasyonumuza ulaşınca kesin kaydınız yapılmış olacak kurs yeri ve ders programı daha sonra internet sitemizde duyurulacaktır.
NOT: Kurstan herhangi bir sebeple vazgeçen kursiyerlerin ödemeleri 6 ay içerisinde yapılacaktır.
 Kursiyerlerin Aşağıda istenen evrakları kursun ilk günü kurs sorumlusuna vermeleri gerekmektedir. Evrakları eksik olan kursiyerler kesinlikle kursa alınmayacaktır.
KURSİYERLERDEN İSTENEN BELGELER
1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2-En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokobisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile  müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokobisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu
8-  1. Kademe Antrenör belgesi fotokobisi
 
 
   BESYO MEZUNLARI ve ANTRENÖR BELGESİ OLANLAR
1- Besyo mezunları Temel Eğitim derslerinden muaf değildir.  
2- Diğer  federasyonlardan 2. Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar temel eğitim derslerinden muaftır.;( 5 yıl içinde almış olmak şartıyla) Belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokobilerini ,yanlarında getirerek  federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedir. Diğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur
İRTİBAT TELEFONUMUZ ( 0530 152 02 88 )
Devamını oku

04 - 07 EYLÜL TARİHİNDE TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS DÜNYA ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YARIŞMASI YAPILACAKTIR

2014-07-06 20:10:01
Federasyonumuz 2014 Yılı Faaliyet Programında Yer alan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Yarışması 04 - 07 EYLÜL  2014 Tarihleri Arasında YALOVA  İlinde 90.Yıl Kapalı Spor Salonunda Yapılacaktır.
 
Devamını oku

ANKARA 23-30 HAZİRAN 2014 KURSU ERTELENMİŞTİR

2014-06-19 10:00:00
ANKARA  23-30 Haziran 2014  PT ( Personal Training) Sertifika Kursu Yeterli Katılım Olması Sebebi İle İleri Bir Tarihe Ertelenmiştir

Yeni Belirlenen Tarih Sitemizde Yayınlanacaktır.
Devamını oku

3. KADEME VGF ANTRENÖR KURSU ANKARA 11-26 AĞUSTOS - 17-06-2014

2014-06-17 10:00:00
ANKARA  3 Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenör Kursu 11 - 26 AĞUSTOS 2014 Tarihinde Yapılacaktır. Kayıtlarımız Başlamıştır.

İlgili Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.


 
Devamını oku

2. KADEME VGF ANTRENÖR KURSU İZMİR 01 - 15 AĞUSTOS 2014

2014-06-17 09:00:00
İZMİR  2. Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenör Kursu  01 - 15 AĞUSTOS 2014 Tarihinde  Ege Üniversitesi Besyoda yapılacaktır. Kayıtlarımız Başlamıştır.

İlgili Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.

 
Devamını oku

MİLLİ SPORCULARIMIZIN DİKKATİNE

2014-06-16 15:25:00
Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunulmak ve Federasyon arşivlerinde saklanmak üzere acilen ekteki formları eksiksiz doldurarak,  gulsenakgul1@hotmail.com mailine  gönderilmesi gerekmektedir.

Not: Bu formları bu güne kadar Milli Olan herkes dolduracaktır.

Milli Sporcu Aktif Pasif Formu İNDİR

MİLLİ SPORCU SAĞLIK MUAYENE FORMU İNDİR
Devamını oku

BİLEK GÜREŞİ ANKARA 20-31 MAYIS 2014 ANTRENÖR KURSU PROGRAMI

2014-05-14 00:00:00

20-31 Mayıs 2014 tarihleri arasında  Ankara ilinde yapılacak olan Bilek Güreşi I.Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu Programı

Kurs yeri: 20-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara Üniversitesi  Gölbaşı Spor Bilimleri Fakültesinde,
26-31 Mayıs 2014 Tarihlerinde yapılacak olan ders yeri daha sonra kursta duyurulacaktır.
TARİH SAAT DERS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
20Mayıs2014
Salı
09.00-13.00 Kayıt veAçılış  
13.00-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Anatomisi Yrd. Doç.Dr.Neşe ŞAHİN
17.30-19.30 Sporda Yönetim ve Organizasyon Yrd. Doç.Dr.Velittin BALCI
21 Mayıs2014
Çarşamba
08.30-12.30 Psikomotor Gelişimi Yrd. Doç.Dr. Sürhat MÜNİROĞLU
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-15.30 Psikomotor Gelişimi Yrd. Doç.Dr. Sürhat MÜNİROĞLU
15.30-17.30 Yetenek Seçimi ve İlkeleri      Yrd. Doç.Dr. Sürhat MÜNİROĞLU
22 Mayıs2014
Perşembe
08.30-12.30 Sporda Öğretim Yöntemleri Yrd.Doç.Dr.Hakan SUNAY
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-15.30 Sporda Ölçme ve Değerlendirme Yrd.Doç.Dr.Hakan SUNAY
15.30-19.30 Spor fizyolojisi Öğr. Gör. Dr. Dicle ARAS
23 Mayıs2014
Cuma
08.30-12.30 Genel Antrenman Bilgisi Doç.Dr. Cengiz AKALAN
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-19.30 Genel Antrenman Bilgisi Doç.Dr. Cengiz AKALAN
24 Mayıs2014
Cumartesi
08.30-12.30 Spor Psikolojisi Doç.Dr. Perican BAYAR
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Beceri Öğrenimi Doç.Dr. Perican BAYAR
25 Mayıs2014
Pazar
08.30-12.30 Sporcu Sağlığı Yrd. Doç.Dr.Neşe ŞAHİN
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor ve Beslenme Yrd. Doç.Dr.Neşe ŞAHİN
26 Mayıs2014
Pazartesi
09.00-10.30 II. Bölüme Katılacakların Kayıtları  
10.30-12.30 Spor Dalı Oyun Kuralları Bilgisi  
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-15.30 Doping Kullanımı ve Zararları  
15.30-19.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
27 Mayıs2014
Salı
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-19.30 Özel Antrenman Bilgisi  
28 Mayıs2014
Çarşamba
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
29 Mayıs2014
Perşembe
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
30 Mayıs2014
Cuma
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
31 Mayıs2014
Cumartesi
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik  
 
 
 

 
Devamını oku

20-31 MAYIS 2014 ANKARA VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNESS ANTRENÖR KURSU

2014-05-12 00:00:00
20 - 31 MAYIS 2014 tarihleri arasında ANKARA ilinde yapılacak olan Vücut Geliştirme ve Fitness I.Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu Programı

Kurs yeri: 20-25 MAYIS 2014 tarihlerinde ANKARA Üniversitesi  Gölbaşı Spor Bilimleri Fakültesinde,
26-31 MAYIS 2014 tarihlerinde ANKARA Üniversitesi Fen Fakültesi Kırmızı Salon Beşevlerde yapılcaktır.

 
TARİH SAAT DERS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
20 Mayıs 2014
Salı
09.00-13.00 Kayıt ve Açılış  
13.00-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Anatomisi Yrd. Doç.Dr.Neşe ŞAHİN
17.30-19.30 Sporda Yönetim ve Organizasyon Yrd. Doç.Dr.Velittin BALCI
21 Mayıs 2014
Çarşamba
08.30-12.30 Psikomotor Gelişimi Yrd. Doç.Dr. Sürhat MÜNİROĞLU
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-15.30 Psikomotor Gelişimi Yrd. Doç.Dr. Sürhat MÜNİROĞLU
15.30-17.30 Yetenek Seçimi ve İlkeleri Yrd. Doç.Dr. Sürhat MÜNİROĞLU
22 Mayıs 2014
Perşembe
08.30-12.30 Sporda Öğretim Yöntemleri Yrd.Doç.Dr.Hakan SUNAY
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-15.30 Sporda Ölçme ve Değerlendirme Yrd.Doç.Dr.Hakan SUNAY
15.30-19.30 Spor fizyolojisi Öğr. Gör. Dr. Dicle ARAS
23 Mayıs 2014
Cuma
08.30-12.30 Genel Antrenman Bilgisi Doç.Dr. Cengiz AKALAN
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-19.30 Genel Antrenman Bilgisi Doç.Dr. Cengiz AKALAN
24 Mayıs 2014
Cumartesi
08.30-12.30 Spor Psikolojisi Doç.Dr. Perican BAYAR
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Beceri Öğrenimi Doç.Dr. Perican BAYAR
25 Mayıs 2014
Pazar
08.30-12.30 Sporcu Sağlığı Yrd. Doç.Dr.Neşe ŞAHİN
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor ve Beslenme Yrd. Doç.Dr.Neşe ŞAHİN
26 Mayıs 2014
Pazartesi
09.00-10.30 II. Bölüme Katılacakların Kayıtları  
10.30-12.30 Spor Dalı Oyun Kuralları Bilgisi Mehmet AVCI
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-15.30 Doping Kullanımı ve Zararları Volkan ERSÖZ
15.30-19.30 Spor Dalı Teknik Taktik Emrah Üstün ERİNÇ
27 Mayıs 2014
Salı
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-19.30 Özel Antrenman Bilgisi Emrah Üstün ERİNÇ
28 Mayıs 2014
Çarşamba
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Dalı Teknik Taktik Emrah Üstün ERİNÇ
29 Mayıs 2014
Perşembe
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Dalı Teknik Taktik Emrah Üstün ERİNÇ
30 Mayıs 2014
Cuma
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik Volkan ERSÖZ
12.30-13.30 Öğle Arası  
13.30-17.30 Spor Dalı Teknik Taktik Emrah Üstün ERİNÇ
31 Mayıs 2014
Cumartesi
08.30-12.30 Spor Dalı Teknik Taktik Volkan ERSÖZ
 
 
          

 
Devamını oku

VÜCUT GELİŞTİRME CAMİASININ DİKKATİNE !

2014-04-01 10:00:00

10 - 13 NİSAN 2014 tarihleri arasında ZONGULDAK ilinde yapılacak olan, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonasında, tüm kategori ve sıkletlerde ilk 6 ya doping testi yapılacaktır. Sporcu ve kulüplerimizin yanında Federasyonumuzun zarar görmemesi için, dopingle mücadele hususunda başlatmış olduğumuz çalışmalar, yarışmalarda doping kontrolleri ile devam edecektir. Değişen yeni disiplin talimatımız gereği, dopingli sporculara, antrenörlerine ve kulüplerine, 2 - 4 yıl arası yarışmalardan men cezası yanında ,ağır para cezaları da verilecektir.

KOCAELİ ilinde yapılan son yarışmada 37 sporcumuzun doping cezası alması nedeni ile, Federasyonumuz, Bakanlık ve SGM tarafından mercek altına alınmış olup, özerkliğinin alınması düşünülmektedir. Yöneticiler olarak bizler, dopingle mücadele hususunda ne kadar gayret edersek edelim esas görev; kulüp, antrenör ve sporcularımıza düşmektedir. Zaman herkesin taşın altına elini sokma zamanıdır.

Saygı ve sevgilerimle…
Niyazi KURT, Federasyon Başkanı

' Doping Cezaları ' isimli Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.
Devamını oku

VÜCUT GELİŞTİRME CAMİASININ DİKKATİNE !

2014-04-01 09:10:01
            Doping kullanımı engellemek üzere ,federasyon olarak başlattığımız çalışmalara, yarışmalarda mümkün olduğu kadar fazla sporcuya doping testi uygulayarak devam edeceğiz.
            Formu, kas kalitesi, proporsiyonu uygun olmayan sporcularla birlikte, jinekomastisi olup yada aşırı formu nedeni ile doping kulandığı kanısına varılan sporcular, federasyon yönetiminin aldığı kadar doğrultusunda, teknik kurulca tartı ve kayıt esnasında elenecektir.
            Bütün bu önlem, çaba, ve gayretlerimiz federasyonumuzun devamlılığı içindir. Buna rağmen yarışmalarımıza katılıp dopingli çıkan sporcularımızdan, kazanmış oldukları kupa, madalya, sertifika ve harcırahlar geri alınırken, disiplin talimatının en ağır maddeleri;
Sporcuya 4 yıl yarışmalardan men 10 000TL para cezası ( testten kaçanlarda dahil )
Kulübe 5000 TL para cezası
Antrenöre belgesinin geçersiz sayılması ve 2000 TL para cezası uygulanacaktır.
 
Kulüp ,antrenör ve sporcular kendilerine verilen para cezaları tahsil edilinceye kadar yarışmalara alınmayacaktır.
Sporcular kazandıkları ,madalya ,kupa ,sertifika ve harcırahları ; doping testi sonuçları açıklanıp, kendilerine duyurulduktan sonra 1 ay içerisinde iade etmedikleri takdirde ise ömür boyu yarışmalardan men cezası alacaklardır.

Saygı ve sevgilerimle….Niyazi KURT , Federasyon Başkanı
 
Devamını oku

BODY FİTNESS DA KURAL DEĞİŞİKLİĞİ

2014-03-31 10:05:00
Body Fitness artık 1. turda siyah bikini kaldırılmıştır. Sporcular çeyrek dönüşlerde, 1 ve 2 turda kendi seçtikleri bir bikini giyebilirler. Ayakkabı da kendi seçimleri olabilir, ancak platform tabanı olan ayakkabı giyilmesi yasaktır. 
Devamını oku

SPOR EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN

2014-03-20 09:05:00
 ANTRENÖR KURSLARINA KATILACAK   BESYO  MEZUNLARININ DİKKATİNE
 
SPOR EĞTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN  GELEN  YENİ TALİMATA ;
            
                 1.Kademe Antrenörlük kursuna katılacak   BESYO mezunları Temel  eğtim Derslerinden muaftır.  Federasyonumuz web sayfasnda kurs programı yayınladıktan  sonra Temel eğitim Derslerine katılmayacak olan BESYO  mezunları diğer derslere gelirken yanlarında mutlaka Federasyonumuzca istenen belgelerini kurs sorumlusuna  teslim etmeleri gerekmektedir. 

2-3-4. ve 5. Kademe Antrenör kurslarına katılmak  isteyen BESYO mezunlarında  tüm derslere girmeleri mecburidir. Herhangi bir muafiyet tanınmamaktadır.
 
Bilgilerinize.
Devamını oku
TEMSİLCİLİKLERİMİZ
FEDERASYON BAŞKANIMIZ
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Hafta İçi
09:30-12:30
13:30-17:30